A A+ A++

Prace nad realizacją filmu dokumentalnego o górnictwie już ruszyły, to część większego projektu klimatycznego redakcji Outriders. Co dwa tygodnie zespół będzie także emitował około półgodzinny podcast, który podsumuje bieżące wydarzenia związane z transformacją energetyczną i globalnym ociepleniem. Wraz z postępem prac nad filmem mają ukazywać się także multimedialne materiały zapowiadające całą produkcję, pokazujące w interaktywny sposób wybrane wątki. Premiera dokumentu została zaplanowana na jesień tego roku.

– Kilka krajów, kilka kontynentów. Będziemy pod ziemią, na ziemi, nad ziemią, a wszystko po to, by pokazać zarówno te kraje, które już zakończyły eksploatację węgla, jak i te, które są w trakcie tego procesu czy dopiero będą się musiały z nim zmierzyć – mówi Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka Outriders, która koordynuje projekt.

Jakub Górnicki, prezes Outriders zaznacza, że to pierwszy tak duży projekt, który realizuje redakcja. Ma się w nim pojawić także tematyka światowa – za tę część tematów będą  odpowiadali Lola García-Ajofrín i Tadeusz Michrowski. Ich materiały będą się ukazywały w wymiennie w co drugi czwartek – na zmianę z audycją. Cała nowa sekcja pod hasłem „Outriders Power” ma ruszyć w najbliższych tygodniach.

Do tej pory redakcja Outriders zajmowała się już tematyką klimatyczną, realizowała m.in. takie reportaże jak „W cieniu pożarów” z Brazylii, „Odpowiedź na wylesianie” z Meksyku, „Śmieci bogatych na wysypiskach biednych” z Turcji czy „Deep Breath” poświęcony zanieczyszczeniu powietrza w kilkunastu państwach świata.

Karolina Baca-Pogorzelska, która odpowiada za nowy projekt do zespołu Outriders dołączyła jako starszy reporter od lutego 2021 roku. Już wtedy zapowiadaliśmy, że będzie zajmowała się tematami związanymi z górnictwem, transformacją energetyczną i zmianami klimatu w kontekście Polski na arenie międzynarodowej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziennikarz Onetu relacjonował protesty podczas Strajku Kobiet, policja zarzuca mu wykroczenie
Następny artykułCushman & Wakefield: Rok 2021 będzie należał do nieruchomości logistycznych