A A+ A++

W wyniku powodzi czy zalania wewnątrz pomieszczeń mogą powstawać grzyby oraz pleśnie. Wiąże się to nie tylko w nieprzyjemnymi zapachami, ale także z negatywnym wpływem na zdrowie domowników. Dlatego, bardzo ważne jest dokładne osuszanie budynków po zalaniu. Warto wiedzieć w jaki sposób się to odbywa. 

Co jest najważniejsze podczas osuszania po zalaniu?

Aby osuszanie po zalaniu Warszawa było skuteczne, konieczna jest szybka reakcja. Czas odgrywa kluczową rolę. Warto więc jak najszybciej po zdarzeniu skontaktować się z firmą oferującą osuszanie. 

W pierwszej kolejności, jeśli to możliwe trzeba zakręcić dopływ wody. W ten sposób zmniejszy się zaciek, a sam proces osuszania będzie tańczy i szybszy. 

Osuszanie mieszkania z pewnością warto pozostawić firmie zajmującej się tym profesjonalnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ woda może się przemieszczać pod podłogą i zniekształcić parkiet, panele czy pozostać pod płytkami. Narażona jest także instalacja elektryczna. 

Rodzaje zalania

Zalanie budynków może nastąpić w wyniku różnych zdarzeń. Bardzo częstym powodem, może być zalanie deszczówką. Zwykle powstaje ono w wyniku wad konstrukcyjnych budynku jak np. nieprawidłowa izolacja fundamentów, uszkodzone połacie dachu, zatkane rynny, a także źle wykonany komin. 

Innym powodem może być awaria sieci kanalizacyjnej. Kiedy dojdzie do uszkodzenia rury odpływowej, czy niewłaściwie zostaną podłączone jakieś urządzenia może dojść do wycieku. 

W blokach i kamienicach może dojść do zalania przez sąsiada np. kiedy pęknie rura albo wężyk odprowadzający wodę z pralki ulegnie uszkodzeniu. W takim wypadku bardzo ważne jest sporządzenie dokładnej dokumentacji dotyczącej szkody. 

Ostatnim powodem zalania może być powódź. Warto zaznaczyć, że taki rodzaj zalania często ma najpoważniejsze skutki, które usuwanie wiąże się z niemałymi wydatkami. 

Dobór osuszania 

Firma zajmująca się profesjonalnym osuszaniem budynków przede wszystkim musi podjąć decyzję o wyborze sposobu osuszania. Jest to zależne m.in. od rodzaju budynku – określa się go, aby przewidzieć przenikalność. Inne koszty wiążą się z osuszaniem mieszkania, a inne z osuszaniem domów wolno stojących czy budynków przemysłowych. 

Kolejną ważną kwestią jest poziom wilgotności. Cena zależy także od tego, czy wilgotność jest mała, średnia czy dużą. Trzecim aspektem jest powierzchnia ściany z nadmierną wilgotnością. 

Wszystkie te czynniki razem wzięte pozwalają na oszacowanie ostatecznych kosztów osuszania danego budynku. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie żyje Irena Leszczyńska. Poznaj jej brawurową akcję podczas II wojny światowej
Następny artykułGrzegorz Braun nie może już unikać kar za nienoszenie maseczek w Sejmie