Tenisiści ostrowskiego Tajfunu wystąpili w ostatnich dniach w trzech turniejach zdobywając medale i kwalifikacje do imprezy rangi mistrzostw Polski.

Junior Tajfunu Robert Baranowski wystąpił w XXIV Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej „Licealiada”. Występując w duecie z Michałem Dymaczem po bardzo dobrej grze zawodnik klubu z Ostrowa zajął w zawodach drugie miejsce ulegając w finałowym meczu drużynie z Lubonia. Dzięki doskonałej postawie obaj zawodnicy zapewnili sobie udział w mistrzostwach Polski.

zdjecie

W Złotowie rozegrano III Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ zanotowali w nim Agata Strzelczak i Filip Pioch, którzy wywalczyli brązowy medale. Z kolei Tymon Kokot był siódmy w kategorii młodzików. W Grand Prix do rywalizacji przystąpiło blisko 80 zawodniczek i zawodników z 18 klubów województwa wielkopolskiego.

Agata Strzelczak oraz Filip Pioch świetnie poradzili sobie również w Kobylinie, gdzie triumfowali w X Otwartych Mistrzostwach Gminy Kobylin im. Andrzeja Lesińskiego.

zdjecie

W sumie młodzi zawodnicy LKS Tajfun aż cztery razy stanęli na podium tej imprezy. Agata Strzelczak wygrała w kategorii dziewcząt rocznika 2010 i młodszych. W finale pokonała 3:1 w setach Zuzannę Wieczorek z KS Polonia Śmigiel. Filip Pioch wygrał w kategorii chłopców rocznika 2010 i młodszych. Drugi w tej kategorii był Tymon Kokot, a na dziewiątym miejscu zmagania zakończył Krzysztof Hasek. W kategorii chłopców rocznika 2009-2005 bez straty seta wygrał Jan Setecki, a Bartłomiej Rudowicz zajął dziewiąte miejsce.

Po zakończeniu rozgrywek dzieci i młodzieży rozegrano kategorię OPEN, w której wystartowała trójka zawodników Tajfunu: Jan Setecki wywalczył miejsce w przedziale 7-8, a Robert Baranowski i Filip Pioch zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych