A A+ A++

Szybkimi krokami zbliża się do nas ostatni kwartał roku – jak go wykorzystasz? Dla mnie ta końcówka roku od jakiegoś czasu jest równie ekscytująca jak jego początek. Tak bardzo jak lubię efekt “świeżego rozdania” na początku każdego roku, miesiąca i tygodnia, tak samo mocno cieszą mnie podsumowania, które mogę zrobić gdy jakiś okres zbliża się do końca.

Koniec roku kalendarzowego i jego ostatni kwartał może być ekscytujący – na przekór pogodzie za oknem, na przekór marazmowi i jesiennej depresji możesz z tego czasu nadal wyciągnąć wiele dla siebie! Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis będzie dla Ciebie fajną inspiracją do wykorzystania ostatnich tygodni września na zaplanowanie sobie ostatniego kwartału tak, abyś za kilka miesięcy poczuła, że żegnasz ten nasz 2019 rok z powerem i przytupem!

Lista zadań na ostatni kwartał roku

Już dawno miałam ochotę zrobić dla siebie taką listę, która pomogłaby mi zamknąć rok z poczuciem zrealizowanych celów. Widywałam ją często na amerykańskich blogach i bardzo się cieszę, że dzisiaj mam wreszcie okazję zrobić swoją! Spośród wielu formatów w jakich taką listę zadań na ostatni kwartał roku można zrobić wybrałam ten, w którym skupiamy się na ilości zadań dyktowanej nadchodzącym rokiem kalendarzowym. Ponieważ za moment wchodzimy w rok 2020, moja lista ma tych zadań właśnie 20.

W ramach współpracy z podzielę się z Wami 20 zadaniami, które chciałabym zrealizować przed końcem 2019 roku.

Jak wybrałam te zadania? Doszłam do nich odpowiadając sobie na kilka fajnych pytań oraz jeszcze raz przeglądając moje tegoroczne cele i podsumowanie półrocza, które zrobiłam w lipcu. Zadania na mojej liście to nie są jakieś ogromne cele-słonie – skupiłam się na małych sprawach, których większość mogę zrobić w jedno wolne popołudnie. Dlaczego? Aby pokazać Ci, że taką listę może zrobić każda z nas. Każda z nas może poczuć się panią swojego czasu i sprawić, że ten ostatni kwartał roku skończymy zadowolone, z efektami i z wykreślonymi z planera zadaniami!

Jak zrobić swoją listę zadań na ostatni kwartał roku?

Tak jak zawsze będę namawiać Cię do potraktowania mojej listy jako inspiracji i punktu wyjścia, a następnie stworzenia listy dopasowanej do Ciebie i Twoich potrzeb. Być może zdecydujesz się na mniejszą lub większą ilość zadań, być może postanowisz rozdzielić sprawy prywatne i zawodowe, być może przygotujecie taką listę wspólnie z Twoją rodziną lub z osobami z zespołu w którym pracujesz.

Ja potraktowałam swoją listę jako okazję do zajęcia się zadaniami, które z różnych powodów odwlekałam w czasie, mam na niej miks prywaty i spraw związanych z blogiem i pracą oraz dużo zadań, które może nie do końca realizują moje tegoroczne cele, ale na pewno mnie do nich przybliżają.

Jeśli potrzebujesz pomocy w budowaniu swojej listy zadań na ostatni kwartał mam dla Ciebie małą podpowiedź. Zerknij na te pytania i spróbuj na nie szybko odpowiedzieć. Taki mały przegląd sytuacji w której jesteś tu i teraz może pomóc Ci podjąć decyzję o tym, co finalnie powinno wylądować na Twojej liście.

 • jakie cele na Twojej liście są dla Ciebie naprawdę ważne?
 • z czym muszę się uporać aby spokojnie wejść w nowy rok?
 • jakie niedokończone sprawy nadal mnie męczą i wywołują we mnie wyrzuty sumienia?
 • gdzie w tym roku pozwoliłam sobie na zwlekanie i prokrastynację?
 • z czego chciałabym zrezygnować, co sobie odpuszczam?
 • na czym chce się skupić w tym kwartale w życiu prywatnym, co zrobię dla siebie i dla moich bliskich?
 • co musiałoby się wydarzyć w tym kwartale, abym skończyła rok z hukiem, radochą i poczuciem odniesienia sukcesu?

Jeśli potrzebujesz narzędzia, które pomoże Ci zająć się tym celami w bardziej zaawansowany sposób zajrzyj do kursu , w którym Pani Swojego Czasu przeprowadzi Cię przez proces wybierania priorytetów i pokaże jak zabrać się do działania tu i teraz. 

Jeśli Twoja lista jest już gotowa potrzebujesz jeszcze miejsca, w którym zapiszesz i uporządkujesz swoje odpowiedzi w formie listy zadań na ostatni kwartał roku oraz sposobu, który pomoże Ci się z nimi uporać! 

Moja lista zadań na ostatni kwartał roku – 20 rzeczy do zrobienia przed 2020 rokiem

1. Wybrać OLW na 2020 rok
Nie wyobrażam już sobie kolejnego roku bez słówka – przewodnika i wiem, że właśnie teraz, ostatni kwartał roku to dobry moment, aby zacząć o nim myśleć.

2. Przygotować strategię produktów na 2020 rok
Bardzo ważny punkt dla rozwoju mojego bloga i biznesu – nie wyobrażam już sobie pracy bez strategii i zamierzam dać sobie czas aby naszkicować kierunek działań w nowym roku.

3. Uporządkować materiały z kursów online/webinarów
Lubię się uczyć i uczę się dużo, chciałabym jednak przejrzeć notatki i uporządkować je tak, aby to co ważne zawsze były pod ręką

4. Zaktualizować blogowy media kit i ofertę
Kolejna ważna rzecz do zrobienia – mój blog zmienia się i ewoluuje, a razem z nim pora zmienić ofertę i media kit, który wysyłam markom i agencjom w związku z współpracami

5. Złapać współprace na nowy rok
Wiecie, że jesień to świetny moment, aby swoje oferty współprac wysłać w świat? To ważny punkt na mojej liście zadań na ostatni kwartał roku.

6. Zrobić porządki w szafie
Pamiętam te piękne chwile, kiedy moja szafa była spójna i uporządkowana – chciałabym zorganizować sobie capsule wardrobe na jesień i pozbyć się zbędnych ciuchów.

7. Zaplanować miejsca, które chcielibyśmy z Fabem odwiedzić w ramach naszych randencji
W Warszawie jest mnóstwo świetnych miejsc, a my na ogół lądujemy w tych samych. Zamierzam poświęcić chwilę na zrobienie listy miejsc, które tej jesieni odwiedzimy z mężem w ramach niedzielnych randencji.

8. Sprzedać #worqbooka
I zrobić to z efektem bang!

9. Opróżnić strych i garderobę
To punkt, który odkładam od początku roku i który bardzo chciałabym z tej listy szybko wykreślić

10. Znaleźć konferencję lub szkolenie na której mogłabym wystąpić
To z kolei jeden z moich blogowo-biznesowych punktów, na których bardzo mi zależy. Czasu mam mało, ale będę próbować!

11. Biegać 3 razy w tygodniu
Zmieniłam aplikację do biegania, wstawiłam bieganie w plan tygodnia, teraz chciałabym utrzymać rytm 3 przebieżek w tygodniu.

12. Wyburzyć szklarnię w ogrodzie
Nie zrobię tego swoimi ręcoma, ale wiem też, że jeśli ja tego projektu nie popchnę to wiosnę powitamy ze szklarnią, której każdy ma już dość

13. Zbudować na blogu stronę zacznij tutaj
Moje blogowe marzenie, które odkładam od czasu redesignu bloga i które chciałabym w tym roku zrealizować

14. Zrobić porządki w dokumentach
Chciałabym wprowadzić w życie jesienne porządki w dokumentach firmy i osobistych – może zrobię sobie z tego punktu małą tradycję?

15. Sprzedać niemowlęce rzeczy Kajtka
Gdy już uporam się z porządkami na strychu biorę się za kolejną wyprzedaż sprzętu, który miał nam ratować życie, a sprzedam go jako prawie-nowy-nieużywany. Mowa oczywiście o niemowlęcych gadżetach Kajtka, matach, karuzelkach, bujaczkach i całej reszcie!

16. Zaplanować rodzinny wypad na jesieni
Nie udało nam się wyjechać w wakacje, więc może wypad jesienią będzie fajną alternatywą?

17. Zaplanować wakacje 2020
Oh yes! Planowanie nowego roku chcę zacząć od wakacji. A potem chcę zaklepać nam noclegi w fajnych miejscach, bo zawsze jakoś budzę się z ręką w nocniku.

18. Zasadzić maliny, piwonie i borówki w ogrodzie
Wiecie, że są takie rośliny, które sadzi się jesienią? Ja zawsze przypominam sobie o tym na wiosnę, tym razem będzie inaczej!

19. Kupić nowy żyrandol do sypialni i dywan do salonu
Marzy mi się jakieś wiklinowo-bambusowe cudo do sypialni i miękki, puchaty dywan w salonie. Jakieś rekomendacje?

20. Zawiesić obrazki i zdjęcia w salonie
I tym samym skończyć nasz projekt “galeria ścienna” i odblokować półkę za kanapą!

Jak zrealizować zadania z listy na ostatni kwartał roku?

3 miesiące to dużo i mało. Aby uporać się z tą listą muszę zacząć działać teraz! Mam tutaj dla Ciebie kilka mini podpowiedzi i moich sposobów na sprawną realizację zadań.

 • ustal kolejność – wybierz 3 pierwsze zadania, którymi się zajmiesz, jak już uporasz się z nimi sięgnij po kolejne. Nie da się zrobić wszystkiego na raz.
 • wpisz swoje zadania w kalendarz – nie zrealizujesz tych zadań w próżni, jeśli chcesz je zrobić wpisz je w kalendarz i zdecyduj kiedy się nimi zajmiesz
 • miej swoje zadania na oku – przyczep swoją listę w widocznym miejscu, jeśli nie chcesz szybko o niej zapomnieć nie chowaj jej w czeluściach notesów
 • to co możliwe wpisz w habit tracker – wykorzystaj to narzędzie do zrealizowania powtarzalnych zadań – ja tak będę pilnować biegania 3 razy w tygodniu
 • znajdź sobie towarzysza – taki partner, który będzie Cię sprawdzać i dopingować jest na wagę złota, wykorzystaj tę siłę publicznego zobowiązania się. Ja ze swojej listy będę się regularnie rozliczać na IG Stories!

Więcej porad i podpowiedzi dotyczącej realizacji mniejszych i większych celów czeka na Ciebie u Pani Swojego Czasu. Nie czekaj do nowego roku, naucz się planować z głową już teraz – zacznij od książki , kursu online lub mini pigułki wiedzy czyli nagrania webinaru

Wiecie co jest najfajniesze w tej liście? Na myśl o każdym z tych zadań czuję wielką radochę! Tak jak porządki na co dzień mnie nie kręcą, tak świadomość, że jedno popołudnie spędzę na generalnym sprzątaniu szafy, pracy w ogrodzie czy przeglądaniu rzeczy Kajtka, a potem będę miała to z głowy cieszy mnie ogromnie! Pracowita końcówka roku przede mną!

Jakie zadania znalazłyby się na Twojej liście celów na ostatni kwartał roku? Od czego chciałabyś zacząć? Co sprawi, że na koniec roku poczujesz ulgę i satysfakcję ze swoich osiągnięć? Daj znać w komentarzu, a jeszcze lepiej – stwórz swoją listę i bierz się do roboty!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

→ 

→ 

→  – najfajniejsze notesy w kropki, do planowania, do bullet journalowania i do wszelkich notatek, jakie tylko sobie wymarzysz!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSilny wiatr nad Polską. Ostrzeżenia dla większości kraju
Następny artykułPolski publiczny grosz wypompowany do firm z USA