A A+ A++

Przeniesienie środków finansowych w całości na 2023 r. zakłada zmiana uchwały w sprawie ustanowienia programu wieloletniego “Program wsparcia oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży na lata 2022–2023”, którą opublikowano w czwartek w Rządowym Centrum Legislacji.

Jak napisano w ocenie skutków regulacji, zmiana wynika z potrzeby zmiany alokacji środków finansowych w całości z 2022 r. na 2023 r. z powodu przedłużającego się etapu ustalania zasad naboru wniosków, na mocy których zostanie udzielone wsparcie finansowane.

Planowanym terminem ogłoszenia konkursu przez Ministra Zdrowia i wybory realizatorów programu jest listopad 2022 r. Mając na uwadze doświadczenia z realizacji podobnych programów należy podkreślić, iż czas niezbędny na ogłoszenie konkursu, ocenę merytoryczną nadesłanych wniosków, uzupełnienia braków formalnych oraz podpisanie umów z realizatorami może wynieść od 2–3 miesięcy. W takim przypadku rozpoczęcie oraz zakończenia prac inwestycyjnych oraz ich rozliczenie w 2022 r. nie byłoby możliwe – podano.

Dodatkowo zmianie ulega – jak zaznaczono – pierwotnie określona maksymalna kwota dofinansowania dla jednego realizatora, co wynika z doświadczeń związanych z trudnością realizacji dotychczasowych projektów inwestycyjnych w związku ze wzrostem cen materiałów budowlanych oraz innych kosztów prac.

Celem programu jest poprawa efektywności leczenia pacjentów oddziałów udzielających stacjonarnych świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży poprzez wsparcie inwestycji infrastrukturalnych na tych oddziałach. Przeznaczono na ten cel 80 mln zł.

Źródło: PAP

Polecamy także:

zobacz więcej

Uzdrowisko Konstancin: Psychiatria dziecięca ponownie ruszy w listopadzie?

zobacz więcej

Psychiatria będzie działać jak stomatologia, czyli poza systemem

zobacz więcej

Centra Zdrowia Psychicznego mogą pomóc w prewencji samobójstw

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Opublikowano projekt zmian w Programie wsparcia oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie rocznego programu współpracy na 2023 r.
Następny artykułRozpoczęła się sesja Rady Miasta Rybnika. Jest sporo punktów. Oglądaj online