Wisła Sandomierz wygrała 2-1 (1-0, 1-1, 2-1) z Alitem Ożarów w meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu i awansowała do 1/8 finału. W pierwszej połowie bramkę zdobył Igor Wódz. W drugiej części gola wyrównującego strzelił Jakub Kapsa. W dogrywce wynik spotkania ustalił Filip Stępień.

W 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusza Partyki Igor Wódz głową skierował futbolówkę do bramki. W 57. minucie wyrównał Jakub Kapsa. W 100. minucie Filip Stępień strzelił gola dającego awans wiślakom.

5 października 2022, 15:15 – Ożarów
Alit Ożarów 1-2 pd. Wisła Sandomierz
Jakub Kapsa 57 – Igor Wódz 23, Filip Stępień 100

Alit: 99. Konrad Żytniewski – 3. Karol Malec, 7. Michał Kamiński, 88. Kamil Cholewiński, 23. Dawid Zalewski (110, 5. Jakub Wójcik) – 8. Mikołaj Toboła (75, 4. Gabriel Gierach), 10. Jakub Kapsa, 6. Armat Ilyassov, 18. Bartosz Soja (70, 15. Jakub Śmieszek) – 9. Kacper Rak, 20. Andrij Iwanenko (46, 19. Kyryło Knysz).

Wisła: 12. Adam Polit – 7. Igor Wódz, 2. Dmytro Sydorenko, 5. Włodzimierz Krajewski, 18. Bartłomiej Cichoń (46, 98. Jakub Wódz) – 3. Mateusz Bień (46, 20. Jewhen Trojanowśkyj), 15. Dariusz Partyka, 26. Przemysław Bednarz (68, 9. Nicolai Solodovnicov), 30. Szymon Kuzior (46, 14. Jakub Kałaska; 50, 24. Jakub Persak), 11. Filip Stępień – 17. Mateusz Peda.

żółte kartki: Kuzior, Partyka, Peda, J.Wódz.

sędziował: Szczepan Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski).

Mecze 1/8 finału zaplanowane są na 5 kwietnia.

źródło: własne