A A+ A++

fot. archiwum

Już 3 tysiące mieszkańców Opolszczyzny załatwiło sprawę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w formie wideorozmowy. W całej Polsce to ponad 116 tysięcy. Najczęściej konsultowane są sprawy dotyczące emerytur i rent krajowych.


Z domu, z trasy, na urlopie
Uliczne korki, niesprzyjająca aura, obostrzenia pandemiczne, a masz sprawę w ZUS? Mieszkańcy województwa opolskiego udowodnili, że można je załatwić bez wychodzenia z domu bądź z innego miejsca. Wystarczy dostęp do Internetu, laptop lub smartfon z kamerką i mikrofonem. E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta.

  • „Na ponad 40 oddziałów ZUS w całej Polsce pod względem liczby zrealizowanych wideorozmów opolski oddział jest na 11 miejscu. W niemal rok nasi eksperci obsłużyli w ten sposób 2998 osób z Opolszczyzny. Chociaż nie zawsze głośno i publicznie, ale mieszkańcy regionu chwalą spotkania online, możliwość zadawania pytań i otrzymywania porad od pracowników ZUS w indywidualnych sprawach” – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Opolski ZUS chwali mieszkańców województwa, bo z rozmów online korzystają częściej niż mieszkańcy ludniejszych regionów i miast. W tyle zostają takie ośrodki jak Częstochowa, Bielsko-Biała, Toruń, Kielce czy Białystok. Najwięcej e-wizyt realizowanych jest w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Przyszła emerytura, zasiłek opiekuńczy, składki w nowej firmie? Jest pytanie – jest odpowiedź

  • „System e-wizyt daje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można zarezerwować wideorozmowę w kwestii emerytur i rent w tym zagranicznych, prowadzenia firmy, wypłaty zasiłków i konsultować się co do zasad korzystania z tak zwanej tarczy antykryzysowej” – wylicza Radosław Siczewski, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w opolskim ZUS, i dodaje:
  • „Podczas spotkania można też potwierdzić profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS czym szczególnie powinni być zainteresowani rodzice. To dzięki PUE ZUS mogą aktywować Polski Bon Turystyczny, składać wnioski w programie Dobry Start czyli 300 plus. A już
    w przyszłym roku poprzez portal ZUS będą mogli składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus”.

W skali całego kraju na nieco ponad 116 tys. wideorozmów najwięcej spotkań dotyczyło emerytur i rent krajowych (30,8 tys.), firm i pracodawców (27,9 tys.) oraz spraw związanych z wypłatami zasiłków (27,3 tys.)

E-wizyta dla „migających”
W lutym 2021 roku ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Jak to zrobić?
Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść na stronie www.zus.pl w link do umawiania zdalnych konsultacji. Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie
z pracownikiem ZUS. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWhistleblower: Pfizer and research partner falsified COVID-19 vaccine trials data
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia: w tej chwili nie planujemy dodatkowych obostrzeń