A A+ A++

W komunikacie giełdowym Play Communications, właściciel P4, poinformował, że korekta deklaracji podatkowej dotyczyła „wysokości pobranego przez Play jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych pobieranego od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium RP za rok 2017”.

– Złożona korekta odzwierciedla ustalenia doręczonego w dniu 7 stycznia 2021 r. wyniku kontroli celno-skarbowej ww. rozliczeń prowadzonej przez Naczelnika Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. W wyniku kontroli organ uznał, że Play był zobowiązany do poboru podatku od wypłacanych odsetek z tytułu emisji obligacji z zastosowaniem stawki 5 proc. – opisano.

Trzy dopłaty podatkowe operatora Play pod koniec ub.r.

W drugiej połowie grudnia ub.r. spółka P4 poinformowała, że złożyła deklaracje korygujące w zakresie rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2015, 2016 i 2017. Zapłaciła zaległy podatek w kwocie 19,4 mln zł oraz 6,6 mln zł odsetek ustawowych.

Z kolei w połowie grudnia operator złożył deklaracje korygujące w zakresie wysokości podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2015 i 2016 i został zobowiązany do wpłaty na rachunek właściwego urzędu skarbowego podatku w kwocie ponad 26,6 mln zł plus blisko 10,7 mln zł odsetek ustawowych.

W końcu listopada Play informował natomiast, że był zmuszony złożyć deklarację korygującą w zakresie rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2014. Chodziło o kwotę 25,5 mln zł. Korekta wynikała z efektów kontroli celno-skarbowej w spółce prowadzonej przez mazowiecką skarbówkę.

Play przejęty przez grupę Iliad

P4 to główna spółka zależna notowanego na warszawskiej giełdzie Play Communications. W trzecim kwartale ub.r. Play Communications zanotował 1,8 mld zł przychodów, 1,39 mld zł kosztów operacyjnych i 269,8 mln zł zysku netto. Na koniec września telekom miał 12,9 aktywnych klientów: 9,05 mln abonentów i 3,85 mln użytkowników ofert prepaid. W ciągu kwartału telekom zyskał 388 klientów prepaidowych przejętej sieci Virgin Mobile Polska.

Pod koniec listopada francuska Grupa Iliad rozliczyła ogłoszone we wrześniu wezwanie do sprzedaży akcji Play Communications, w ramach którego za 9,6 mld zł przejęła walory stanowiące 96,7 proc. kapitału firmy.

W drugiej połowie października grupa Iliad zawarła już umowę sprzedaży 60 proc. spółki zależnej Play Communications z ok. 7 tys. wież nadawczych. Kupującym jest Cellnex, a kwota transakcji to ok. 804 mln euro.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułStraż Miejska usuwa wraki [ Prawo i porządek ]
Następny artykułWieruszów: Agresywni mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie