A A+ A++

Do Europy w drugim kwartale 2024 roku trafi przełomowa funkcja AI Eraser. Tak przynajmniej określa ją OnePlus. Firma podkreśla, że na nowo zdefiniuje ona sposób edycji zdjęć na smartfonach. 

Czym dokładnie jest AI Eraser? Jak powiedział Kinder Liu, prezes i dyrektor operacyjny firmy OnePlus: 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wierzymy, że potencjał generatywnej sztucznej inteligencji na urządzeniach mobilnych jest ogromny i może całkowicie zmienić kreatywność i efektywność pracy. AI Eraser, jako pierwsza funkcja OnePlus oparta na tej technologii, stanowi początek naszej wizji uwolnienia kreatywności użytkowników za pomocą sztucznej inteligencji, a także zrewolucjonizowania przyszłości edycji zdjęć dzięki możliwości tworzenia niezwykłych obrazów, przy zaledwie kilku dotknięciach ekranu.

Inaczej mówiąc, AI Eraser, wykorzystując zasoby sztucznej inteligencji i szereg algorytmów, pozwoli użytkownikom na łatwe i szybkie zaznaczanie niechcianych elementów na zdjęciu, a następnie ich wygodne usuwanie. Można w ten sposób w kilka sekund pozbyć się śmieci, przechodniów czy niedoskonałości obrazu. Sztuczna inteligencja zadba o to, by efekt był dosłownie niezauważalny dla odbiorcy końcowego. Dobrze to widać na poniższym przykładzie. 

Firma opatentowała swoje rozwiązanie i zapewnia, że AI Eraser wytrenowano na ogromnym zbiorze danych. Dzięki temu technologia rozumie złożone sceny i potrafi zastąpić obraz zgodnie z kontekstem i przeznaczeniem. Funkcja trafi do smartfonów OnePlus 12, OnePlus 12R, OnePlus 11 oraz OnePlus Open. Użytkownicy w Europie otrzymają do niej dostęp w drugim kwartale tego roku. Ja z kolei serdecznie zachęcam do zapoznania się z naszym testem smartfona OnePlus 12R. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFestiwal piosenki Opole 2024 z gwiazdami, których nie było za rządów PiS. “Chcemy, by był mniej polityczny, a bardziej muzyczny”
Następny artykułKurier Nowosądecki w każdym domu. Kampania prezydenta wbrew apelom PKW