A A+ A++

W szpitalu leży w tej chwili ponad 60 dzieci, które za wcześnie przyszły na świat. 35 ojców wzięło udział w warsztatach między innymi z udzielania pierwszej pomocy noworodkowi…

Z jednej strony chęć włączenia się w opiekę nad dzieckiem, a z drugiej strony jest to pierwsza okazja, kiedy mam możliwość spotkać się z dzieckiem mimo tego, że ma już miesiąc. Chłopiec kilogram 150 gramów, aktualnie już ma kilo siedemset. Uważam, że należy wspierać, pomagać, tym bardziej, że jest to łatwiejsze dla mężczyzn niż dla kobiet

 – mówili świeżo upieczeni ojcowie.

Absolutnie prezent, ale mam nadzieję, że też taki sygnał wskazujący na to, że pamiętamy o roli ojców i chcemy wspierać ich w tej trudnej sytuacji, jaką jest ten czas, kiedy dziecko już od pierwszych dni życia musi być pacjentem oddziału noworodkowego. Gros tych naszych pacjentów, to są dzieci urodzone przedwcześnie

 – mówi dr Tomasz Szczepa z Kliniki Neonatologii szpitala przy Polnej.

Lekarz dodaje, że rodzice w opiekę nad wcześniakiem są włączani już podczas pobytu noworodka w szpitalu. W przypadku dzieci, które nie ważą nawet kilograma, wyzwaniem jest już wzięcie takiego malucha na ręce, by go kangurować, czyli przytulać do własnej piersi. Stąd pomysł na takie warsztaty z okazji Dnia Ojca.

Rodzice mimo pandemii mogą odwiedzać swoje dzieci, które w klinice zostają nawet kilka miesięcy. By mogły wyjść do domu ich waga musi przekroczyć dwa kilogramy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChciała zabić swoją 10-letnią córkę, a potem popełnić z synem rozszerzone samobójstwo. Jest wyrok!
Następny artykułOd dziś kwarantanna po powrocie z Wysp