A A+ A++

Perez zadebiutował w Formule 1 w 2011 roku wraz z Sauberem. Po krótkiej przygodzie z McLarenem przeniósł się do Force India i w ekipie z Silverstone – która w międzyczasie przemianowana została na Racing Point – spędził siedem sezonów.

W 2021 roku po usługi Meksykanina sięgnął Red Bull Racing. Jednak 33-letni obecnie kierowca jak do tej pory nie zagroził pozycji Maxa Verstappena – niekwestionowanego lidera w Milton Keynes. Antonio Perez uważa, że to się może wkrótce zmienić.

– Będziemy mieli mistrza świata Formuły 1 pochodzącego z Meksyku – uznał Perez senior w rozmowie z dziennikiem Esto. – Sergio powtarza to, odkąd jest dzieckiem: „Nie wrócę do Meksyku dopóki nie zostanę mistrzem świata”.

Zdaniem ojca właściwa kariera jego syna dopiero się rozpoczyna. – Kariera zaczyna się teraz.

– Musimy wymazać te wszystkie poprzednie lata, ponieważ nigdy nie miał możliwości walczyć tak, jak będzie walczył teraz. Będziemy mogli zobaczyć najlepszego Sergio Pereza. On wciąż ma wiele do zaoferowania.

Perez senior w rozmowie z tym samym dziennikiem odkrył nieco informacji o planach organizacji w Meksyku drugiego wyścigu. Jego lokalizacją miałoby być Cancun – znany kurort, położony na wybrzeżu Morza Karaibskiego.

– W zeszłym tygodniu miałem spotkanie z pewnym meksykańskim biznesmenem. Mamy już przygotowane listy intencyjne i myślę, że do połowy lipca pokażemy, gdzie będzie tor, aby można było zaczynać prace.

– Na dzień dzisiejszy jest to realne w 60 procentach. Najważniejsze jest to, że FIA i Formuła 1 otworzyły nam furtkę i zaakceptowały projekt.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCel Alpine nieosiągalny?
Następny artykułDoktórka od familoków. Jolanta Wadowska-Król nie jest jedyną bohaterką tej historii