A A+ A++

Są takie filmy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Myślę, że „Ojciec chrzestny” jest zdecydowanym liderem tej kategorii, więc daruję sobie zbędne wprowadzenie.

REKLAMA

Dziś, za sprawą ogłoszenia Paramount Pictures, dzieło Coppoli ponownie zagościło w mediach na całym świecie. Powodem jest odświeżone wydanie filmu, które zadebiutuje w amerykańskich kinach 24 lutego.
Jakby tego było mało, wytwórnia ogłosiła, że pozostałe części zostały również odświeżone i trafią do sprzedaży – wraz z „jedynką”, w formie trylogii – 22 marca.

Nowa jakość Ojca chrzestnego

Odświeżenie trylogii „Ojca chrzestnego” zajęło Coppoli ponad trzy lata. Jak donosi Variety, sama korekcja kolorów i przywrócenie oryginalnych ścieżek mono wymagało ponad 1000 godzin pracy. Dodatkowe 4000 godzin zajęło naprawianie plam i rozdarć na ponad 300 taśmach filmowych.

Niezwykle cieszy mnie fakt, że wydanie z okazji 50. rocznicy będzie zawierać ostatnią wersję Ojca Chrzestnego III (która została wydana w 2020 roku – red.), ponieważ właśnie nią chcieliśmy zakończyć z Mariem naszą epicką trylogię” – powiedział Coppola.

Reżyser przyznał też, że odświeżone wydania dadzą trylogii szansę na dotarcie do nowych pokoleń. 

Odświeżony „Ojciec chrzestny” zadebiutuje na wielkim ekranie już za kilka tygodni. Póki co nie wiemy, czy pierwsza część trafi do polskich kin, ale na pewno możemy liczyć na cyfrowe wydanie oraz płyty 4K Ultra HD.

Poniżej znajdziesz zwiastun nadchodzącego wydania.

Opowieści zza kulis

Wszystko wskazuje na to, że marka „Ojciec chrzestny” będzie przeżywać w najbliższych latach kolejny „boom”. Oprócz odświeżonej trylogii, na ekrany trafi też serial „The Offer” oraz film „Francis And The Godfather”. Obie produkcje będą opowiadać o kulisach powstawania pierwszej części trylogii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZieliński jako dyrektor odmieni Legię? “Można to nazwać władzą absolutną”
Następny artykułŻabka z pilotażem automatów vendingowych w szpitalu