Pani Irena Berentowicz pełniła funkcję naczelnika Miasta Giżycka w latach 1975–1981, inicjując wiele ważnych inwestycji i działań, które na trwałe wpisały się w historię naszego miasta.
Była m.in. współzałożycielką Towarzystwa Miłośników Ziemi Giżyckiej i pomysłodawczynią Koncertów Organowych w kościele ewangelickim.
Za swoją działalność została uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem „Za szczególne zasługi dla Miasta Giżycka”.
We wniosku o nadanie medalu pojawiło się takie uzasadnienie:
„Za stworzenie planowania strategicznego rozwoju miasta, efektywną pracę jako ekonomista, skuteczną działalność w samorządzie terytorialnym w najtrudniejszych czasach historii polskiej, szeroką działalność społeczną, stworzenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Giżyckiej i Koncertów Organowych w kościele ewangelickim, podjęcie ważnych dla miasta decyzji w okresie pełnienia funkcji Naczelnika Miasta: budowania ciepłowni, Szkoły Podstawowej nr 7, Polmozbytu”.
Pani Irena Berentowicz cały czas żywo interesowała się sprawami miasta, czego wyraz dawała m.in. w rozmowach telefonicznych i listach przysyłanych do “Gazety Giżyckiej”. Ostatni publikowany na łamach gazety list od pani Ireny – w lutym 2025 roku – dotyczył zagospodarowania jeziora Wojska.
W ubiegłym roku w lipcu podczas inauguracji dorocznych Koncertów Organowych w Giżycku, których pani Irena Berentowicz było pomysłodawczynią, obchodziła swoje 94. urodziny. Życzenia i podziękowania za wkład w rozwój Giżycka złożyła jej wówczas burmistrz Ewa Ostrowska.
– Pani Irena pozostanie w naszej pamięci jako osoba oddana Giżycku, pełna pasji, zaangażowania i troski o jego dziedzictwo – podkreśla burmistrz Giżycka Ewa Ostrowska we wpisie w mediach społecznościowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS