Ten międzynarodowy certyfikat jest wynikiem audytu zewnętrznego przeprowadzonego w oddziale, nadzorowanego i koordynowanego przez szpital Charite Uniwersytetu Medycznego w Berlinie.
– Weszliśmy w skład kilkudziesięciu najlepszych na świecie ośrodków prowadzących działalność leczniczą i naukową w zakresie diagnostyki i leczenia alergii skórnych w postaci obrzęku naczyniowo-ruchowego i pokrzywki – tłumaczy prof. Zenon Brzoza, kierownik pododdziału alergologii oddziału chorób wewnętrznych USK.
Opole będzie mogło przyznać certyfikat
Uzyskanie certyfikatu umożliwia kadrze medycznej ze szpitala w Opolu udział w zagranicznych stażach oraz w międzynarodowych projektach naukowych i badaniach klinicznych. Jednocześnie prof. Brzoza uzyskał uprawnienia audytowania innych ośrodków aplikujących o te uprawnienia.
– Uzyskanie certyfikatu jest efektem naszych wielomiesięcznych starań i przygotowań w zakresie działalności leczniczej i naukowej i nie byłoby możliwe bez udziału moich najbliższych współpracowników, tj. dr Katarzyny Kapelusznej, dr. Łukasza Moosa i dr. Wojciecha Żurka – wylicza kierownik ośrodka.
Brak odpowiedniego zaplecza
W trakcie audytu zwrócono jednak uwagę, że szpital przy al. Witosa nie posiada odpowiedniego zaplecza łóżkowego i lokalowego. To jednak ma się zmienić, ponieważ szpital zobowiązał się do utrzymania najwyższego standardu świadczonych usług.
– Zobowiązaliśmy się do zmiany tego stanu w najbliższej przyszłości – zapowiada Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik USK w Opolu.
Przyznany certyfikat jest ważny przez dwa lata, po tym czasie szpital zostanie poddany ponownemu audytowi.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS