A A+ A++

Drożyzna, boom, ekologia, czyli wszystko na raz

Tymczasem boom budowlany, transformacja polskiej energetyki i nastawienie na ekologię, które zaowocowało masowym odchodzeniem od węgla, spowodowały, że zapotrzebowanie ze strony klientów gwałtownie wzrosło. Jeszcze w 2018 r. PSG zrealizowała niewiele ponad 60 tys. przyłączeń, w 2019 r. – 81 tys. przyłączeń, a w ubiegłym roku było ich już 119 tys. — W tym roku zainteresowanie gazem jest ogromne, mamy już podpisanych 89 tys. umów z terminem realizacji na rok 2022, na kwotę 1,327 mld zł, a na 2023 zobowiązaliśmy się do wybudowania kolejnych 49 tys. przyłączy za 650 mln zł — informuje Jakub Kowalski.

Spółka nie ma już środków na kolejne przyłącza. Jednak, jak zapewnia — PGNiG i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania kolejnych klientów do sieci dystrybucyjnej.

Poszukujemy rozwiązań, które jak najszybciej pozwolą zwiększyć liczbę przyłączanych w najbliższych latach podmiotów – deklaruje Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa.

Nie chce deklarować, o jaką kwotę może chodzić, bo – jak podkreśla – nie wiadomo, jaka będzie reakcja rynku na wzrost cen gazu. – Ciężko określić zapotrzebowanie ze strony klientów – wyjaśnia członek zarządu PSG. – Pamiętajmy jednak, że nie każdy, kto złożył wniosek, zostanie do sieci przyłączony. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić tam, gdzie nie dysponuje … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWykład Kamy Wróbel o sztuce młodego pokolenia
Następny artykułCzęść gier Activision Blizzard tylko na Xboksach i PC