A A+ A++

Brytyjska księżniczka Eugenia – bratanica króla Karola III – poinformowała we wtorek, że spodziewa się latem narodzin drugiego dziecka. Będzie to pierwsze dziecko urodzone w rodzinie królewskiej po śmierci Elżbiety II we wrześniu zeszłego roku.

“Jesteśmy tak podekscytowani, mogąc się podzielić, że latem będzie nowy nabytek w naszej rodzinie” – napisała księżniczka Eugenia na swoim koncie na Instagramie, zamieszczając zdjęcie, na którym jej syn August całuje jej brzuch.

“Księżniczka Eugenia i pan Jack Brooksbank mają przyjemność ogłosić, że spodziewają się swojego drugiego dziecka tego lata. Rodzina jest zachwycona, a August bardzo cieszy się na myśl o byciu starszym bratem” – ogłosił Pałac Buckingham.

32-letnia Eugenia, młodsza córka księcia Andrzeja i jego ówczesnej żony Sary, wyszła za mąż za Jacka Brooksbanka w 2018 r., a ich syn August Philip Hawke urodził się w lutym 2021 r. Latem zeszłego roku August pojawił się na obchodach Platynowego Jubileuszu babci Eugenii, królowej Elżbiety II.

Jego młodszy brat lub siostra będzie miał 13. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Zmarła w wieku 96 lat Elżbieta II i jej również nieżyjący już mąż, książę Filip mieli czworo dzieci, ośmioro wnuków i 12 prawnuków, przy czym swoje z tych ostatnich urodziło się już po śmierci Filipa.

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tadee
Gość
1 rok temu

RMFraczej jest ok

Poprzedni artykułPunkt Informacji o Mieście Zabrze tymczasowo zamknięty
Następny artykułUkraina dostanie upragnione Leopardy