A A+ A++

Czy studenckie rozgrywki Pucharu Świata w hokeju na lodzie zostaną rozegrane za dwa lata w Oświęcimiu i Nowym Targu? 

Takie są wstępne plany, które były przedmiotem rozmów o polskim hokeju podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.

Polish University Hockey Association (PUHA) zaprezentowała ambitne plany przyspieszenia rozwoju hokeja uniwersyteckiego w Polsce. Wspólnie z PZHL, przy wsparciu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu, PUHA ogłosiła chęć stworzenia czterech akademickich ośrodków hokeja w Polsce. Ta inicjatywa jest inspirowana sukcesem pierwszej polskiej drużyny uniwersyteckiej UHT Sabers Oświęcim. Ma na celu podniesienie poziomu tej dyscypliny sportu na szczeblu akademickim. 

W planie jest powstanie Polskiej Ligi Uniwersyteckiej opartej na bazie Szkół Mistrzostwa Sportowego i wynikające z tego korzyści dla zawodników (indywidualny tok studiów, stypendia akademickie i sportowe, rozgrywki w europejskiej lidze EUHL i rozgrywki w I lidze PZHL).

Od 8 do 10 października w Polsce będzie gościł Paul Hebert, prezes Północnoamerykańskiej Federacji Hokeja Akademickiego (ACHA) z USA. Celem wizyty jest sprawdzenie możliwości organizacji WCOUH (World Cup of University Hockey) w 2025 roku w Małopolsce.

W tym przypadku chodzi konkretnie o Oświęcim i Nowy Targ

Wizyta Paula Herberta obejmie również ocenę warunków na uczelniach, akademikach i lodowiskach. Być może te miejsca staną się przyszłym domem dla międzynarodowych studentów zainteresowanych dołączeniem do UHT Sabers. Prezes ACHA zapozna się z warunkami do życia i nauki dla zagranicznych zawodników z polskimi korzeniami.

Takie są ambitne plany rozwoju hokeja uniwersyteckiego w Polsce

Stworzenie czterech nowych ośrodków hokeja oraz organizacja jednej z największych imprez hokejowych na świecie.

 

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieodpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych
Następny artykułNIK: POLACY OTRZYMALI WADLIWE SZCZEPIONKI!