A A+ A++

Przychody Carrefour w Polsce w drugim kwartale br. wyniosły 479 mln euro (razem z VAT). Sprzedaż porównywalna (like-for-like, LfL) była o 4,2 proc. niższa niż w analogicznym okresie roku 2019.

W całej Grupie Carrefour przychody wyniosły 18,7 mld euro. Sprzedaż spadła o 6,3 proc. (LfL wzrosła o 6,3 proc.). W kwietniu sprzedaż LfL grupy wzrosła o 0,3 proc., a łącznie w maju i czerwcu wzrosła o 9,4 proc.

W pierwszym półroczu polski oddział Carrefoura osiągnął 1,005 mld euro ze sprzedaży (-2,2 proc. rdr.). W ujęciu sprzedaży porównywalnej sieć odnotowała natomiast wzrost o 2 proc. w skali roku.

Ponad 900 sklepów Carrefour w Polsce

Z raportu finansowego firmy wynika, że na koniec czerwca Carrefour miał w Polsce 923 sklepy. 90 z nich to hipermarkety, 154 supermarkety, a 679 to formaty convenience (franczyza).

Na wszystkich rynkach Carrefour zarządza siecią 12,7 tys. placówek handlowych. W podziale na formaty – 1,2 tys. to hipermarkety, prawie  3,4 tys. to supermarkety, 7,6 tys. to sklepy convenience,  422 to hurtownie cash&carry.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułOgromny wiec wyborczy opozycyjnej kandydatki w Mińsku
Następny artykułPrezydent FIFA na celowniku specjalnego śledczego. Chodzi o “potajemne” spotkania z prokuratorem generalnym