Po ostatnim meczu Betard Sparty Wrocław i pogłoskach o problemach zawodników, korzystających z silników Ryszarda Kowalskiego, kibice mogli martwić się o formę Macieja Janowskiego, którzy przeciwko Arged Malesie Ostrów Wielkopolski punktował w kratkę. Teraz już chyba nie muszą, bo Janowski w Bauhaus-Ligan zanotował dziś komplet punktów.

Rospiggarna Hallstavik – Smederna Eskilstuna 38:52

Do końca pierwszej połowy meczu, kibice w Hallstavik obserwowali wyrównane spotkanie. Po biegu ósmym na tablicy wyników widniał remis – 24:24. Druga połowa tego pojedynku przebiegała pod dyktando gości z Eskilstuny, którzy ostatnie 7 biegów wygrali 28:14, ustanawiając wynik spotkania na 38:52.

Ze znakomitej strony spisali się liderzy gości – Daniel Bewley, Robert Lambert i Kacper Woryna, którzy zdobyli, odpowiednio, 14, 13 i 13 punktów. Nieźle zaprezentował się też Grzegorz Zengota, który zapisał przy swoim nazwisku 10 “oczek”. Wśród miejscowych zabrakło liderów. Najlepiej punktował Timo Lahti, który zdobył 10 punktów. Jeśli najlepszy zawodnik zdobywa tyle “oczek”, trudno myśleć o zwycięstwie w meczu.

Rospiggarna Hallstavik 38: Andrzej Lebiediew 7 (0,1,3,2,1), Timo Lahti 10 (1,3,3,2,1,0), Kim Nilsson 6 (2,1,0,1,2), Kai Huckenbeck 5 (1,2,1,1,0), Adrian Miedziński 4 (3,1,d,-), Daniel Henderson 1 (1,u,0,0), Victor Palovaara 5 (3,2,-)

Smederna Eskilstuna 52: Robert Lambert 13 (2,3,0,3,3,2), Daniel Be … czytaj dalej