A A+ A++

Liczba wyświetleń: 402

„Facebook” zakaże postów i usunie strony, które zaprzeczają lub zniekształcają Holokaust i będzie odsyłał internautów „do wiarygodnych źródeł”, jeśli będą szukać informacji o ludobójstwie Żydów.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w poniedziałek nowe zasady w ramach działań prowadzonych przez tę firmę przeciwko teoriom spiskowym i dezinformacji przed wyborami prezydenckimi w USA. Decyzja zapadła “w wyniku nacisków ze strony ocalałych z Holokaustu na całym świecie”, którzy użyczyli swojego głosu kampanii „koordynowanej przez Konferencję na temat żydowskich roszczeń materialnych przeciwko Niemcom” skierowanej przeciwko Zuckerbergowi, wzywając go do podjęcia działań w celu usunięcia postów zaprzeczających Holokaustowi z tego portalu społecznościowego.

„Facebook pokazuje, że uznaje negowanie Holokaustu za to, czym naprawdę jest – za formę antysemityzmu, a zatem za mowę nienawiści” – powiedział Ronald Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów w przygotowanym oświadczeniu.

Edward Reid, znany promotor polskiej historii na „Facebooku”, wyraził zaniepokojenie tą decyzją, zwłaszcza dowolnością interpretacji „zniekształcania” Holocaustu. Stwierdził, że jego posty na temat żydowskiej kolaboracji w gettach podczas II wojny światowej oraz niewielkiemu oporowi stawianemu przez ludność żydowską wobec Zagłady, już wcześniej były kwestionowane. What is „Holocaust distortion”? Are facts distortion?” – pyta Edward Reid.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułZmiany w Centrum Sztuki Mościce oraz Kinie Millennium od soboty 17 października do odwołania.
Następny artykułTransmitujemy dla Was Jimiway 2020! Już w sobotę NA ŻYWO!