Usługi strumieniowania gier jeszcze nie do końca przekonują graczy, ale mimo to kolejne firmy próbują sukcesywnie przekonywać ich do spróbowania „chmurnego” rozwiązania. GeForce Now, które wyszło 4 lutego ubiegłego roku z fazy beta, świętowało w tym tygodniu pierwszą rocznicę. Usługa jest dostępna w dwóch wariantach: bezpłatnym z nałożonymi sporymi ograniczeniami oraz Founders, kosztującym 125 zł za pół roku. Pozwala na granie w więcej niż 800 tytułów, w tym 80 opartych na modelu biznesowym free-to-play (F2P), od 300 wydawców. Wśród nich są między innymi Hitman 3, Cyberpunk 2077, Control czy nowo wydane polskie The Medium, które można uruchomić w GeForce Now z włączonym ray tracingiem. Jakie gry zostały niedawno dodane i na co można liczyć w najbliższym czasie?
Firma Nvidia obchodziła w tym tygodniu pierwszą rocznicę usługi streamingowej GeForce Now. Poznaliśmy listę nowo dodanych tytułów i tych, które będą obsługiwane przez platformę w najbliższym czasie. Wśród nich są Werewolf: The Apocalypse – Earthblood, seria South Park od Ubisoftu czy polski Observer: System Redux.
GeForce NOW – Usługa streamingowa w sidłach wydawców gier
Usługa streamingowa GeForce Now, która początkowo działała tylko na komputerach opartych na systemach operacyjnych Windows i MacOS, doczekała się poszerzenia listy obsługiwanego sprzętu. Pojawiła się także na Chromebookach, urządzeniach mobilnych z systemami Android, włącznie z Nvidia Shield, i iOS (iPhone i iPad). Od 4 lutego 2021 roku można z niej korzystać również na komputerach PC i Mac w przeglądarce Chrome bez potrzeby instalacji oprogramowania GeForce Now (wystarczy udać się pod ten adres) oraz na nowych Macach z układem Apple M1 (wymagana instalacja Rosetty 2).
GeForce Now: Tim Sweeney broni usługi. Więcej gier ze sklepu Epic
Od czwartku można grać za pomocą GeForce Now także w takie gry, jak Apex Legends wraz z ósmym sezonem, Valheim, Magicka 2, Mini Ninjas czy Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. W kolejce czekają m.in. Darkest Hour, Day of Infamy, Observer: System Redux, Outriders (demo), Sniper: Ghost Warrior 2 czy South Park. W sumie w lutym usługa obsłuży ponad 30 nowych gier – pełną listę zamieściliśmy poniżej (wyróżnione zostały dodane 4 lutego). Przypominamy, że w odróżnieniu od Google Stadia, w przypadku GeForce Now wymagana jest kopia gry. Wystarczy, że konta Steam, Origin czy GOG połączy się z usługą Nvidii, a następnie produkcje uruchamiamy bezpośrednio przez aplikację GeForce Now. Nie wiemy jeszcze, jakie funkcje zostaną dodane w drugim roku istnienia usługi, ale przydałaby się np. obsługa rozdzielczości wyższych niż 1080p.
- Apex Legends Season 8 (Origin i Steam)
- Blue Fire (Steam)
- Code2040 (Steam)
- Curious Expedition 2 (Steam)
- Magicka 2 (Steam)
- Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy (Steam)
- Mini Ninjas (Steam)
- Order of Battle: World War II (Steam)
- Path of Wuxia (angielska wersja językowa na Steam)
- Secret World Legends (Steam)
- Valheim (Steam)
- Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War (Epic Games Store)
- Werewolf: The Apocalypse – Earthblood (Epic Games Store)
- art of rally (Steam i Epic Games Store)
- Darkest Hour: A Hearts of Iron Game (Steam)
- Day of Infamy (Steam)
- Everspace (Steam)
- Farm Manager 2018 (Steam)
- Farmer’s Dynasty (Steam)
- Lara Croft and the Temple of Osiris (Steam)
- Lumberjack’s Dynasty (Steam)
- Observer: System Redux (Steam)
- Outriders demo (Steam)
- Project Highrise (Steam)
- Rise of Industry (Steam)
- Sniper: Ghost Warrior 2 (Steam)
- South Park: The Fractured But Whole (Steam)
- South Park: Kijek Prawdy (Steam)
- The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III (Steam)
- Thea 2: The Shattering (Steam)
Źródło: Nvidia
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS