A A+ A++

Najpierw jej skargę uwzględnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Co prawda zgodził się z urzędnikami, że proces likwidacji spółki nie powoduje automatycznego uznania, iż nieruchomości w posiadaniu takiego przedsiębiorcy, nie są związane z prowadzeniem działalności.

Jednak zdaniem WSA w spornej sprawie posiadane przez skarżącą nieruchomości przestały być wykorzystywane w jej działalności w skutek likwidacji. Nieruchomości te przestały być funkcjonalnie powiązane z przedsiębiorstwem prowadzonym przez spółkę i nie mogą być nawet potencjalnie wykorzystane do prowadzenia obecnej bądź przyszłej działalności gospodarczej.

Ostatecznie wygraną spółki przypieczętował NSA. Niemniej podkreślił na wstępie, że w sporze chodzi o interpretację indywidualną, w przypadku, której stan faktyczny podany we wniosku o jej wydanie wiąże organ i nie prowadzi się postępowania dowodowego. To na jego podstawie wydawana jest interpretacja i dopiero, gdyby okazało się, że jest on inny podatnik nie ma ochrony.
Spółka wskazała, że nie prowadzi już żadnej działalności związanej z poprzednią jej aktywnością. W związku z likwidacją zajmuje się jedynie na uregulowaniu zobowiązań, zbyciu majątku i doprowadzeniu do wykreśleniu z KRS.

NSA zgodził się, że w przypadku spółki należy odwołać się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego 24 lutego 2021 r. (SK 39/19) który odnosi się do tego kiedy samo posiadanie nieru … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNoc Muzeów w Poznaniu. Historyczne pojazdy pojawią się na ulicach miasta
Następny artykułНа Львовщине стена дома обрушилась на ребенка