A A+ A++

Samorząd Mazowsza po raz trzeci złożył wniosek o dofinansowanie budowy nowego SOR-u przy szpitalu na Józefowie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Drugi wniosek został odrzucony, jednak w ramach tzw. dogrywki zarząd złożył kolejny wniosek.

Pod koniec 2020 r. rząd ogłosił trzeci nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorząd województwa mazowieckiego w trzecim rozdaniu złożył projekt opiewający na 72 mln zł na budowę nowego szpitalnego oddziału ratunkowego przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Do rozdysponowania w tym rozdaniu rząd miał 1,6 mld zł. Szpital na Józefowie po raz kolejny nie otrzymał dofinansowania, a wniosek złożony w grudniu 2020 r. na budowę nowego pawilonu był drugim złożonym o wsparcie finansowe tej inwestycji. 

https://www.cozadzien.pl/radom/nowy-sor-na-jozefowie-samorzad-wnioskuje-po-raz-drugi-o-wsparcie/69901

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

– Mamy już zaprojektowany jeden z nowocześniejszych SOR-ów w Polsce. Kiedy dowiedzieliśmy się, że rząd uruchamia kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych od razu – jako samorząd województwa mazowieckiego – złożyliśmy wniosek o dofinansowanie nowego SOR-u – mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa – my oczywiście swoją część dołożymy. Ale co się okazuje? Pan wojewoda i jego koledzy z rządu, rząd podejmuje decyzję: Po co? Przecież te środki są na covid to lepiej wybudować basen. Została ogłoszona tzw. “dogrywka”, czyli możliwość złożenia wniosku po raz drugi, złożyliśmy go i uprzejmie prosimy pana wojewodę aby środki, które są przeznaczone na walkę z pandemią trafiły do Radomia na budowę nowego pawilonu SOR-u, bo jest taka potrzeba – dodaje wicemarszałek.  

Projekt budowy nowego SOR-u zakłada postawienie dwukondygnacyjnego pawilonu z podziemnym parkingiem przeznaczonego na szpitalny oddział ratunkowy. Obiekt połączony będzie z budynkiem głównym naziemnym łącznikiem. Utworzone w nim zostaną pracownie TK, USG, RTG. Zastosowane rozwiązania komunikacyjne pozwolą na oddzielenie ruchu pacjentów i personelu. Wydzielone zostaną strefy obsługujące pacjentów w różnym stopniu zagrożenia zdrowia i życia. Korytarze i wejścia zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Realizacja inwestycji poprawi dostępność do świadczeń w zakresie opieki nad pacjentami zgłaszającymi się do SOR. Zapewni społeczeństwu szybszą, sprawniejszą, całodobową dostępność do najwyższej jakości świadczeń specjalistycznej opieki medycznej. 

– Apelujemy także do parlamentarzystów z Mazowsza o zaangażowanie i wsparcie, tak aby tym razem procedura oceny wniosków przebiegała w sposób rzetelny i transparenty i Mazowsze nie zostało zignorowane – zauważyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Katarzyna Kurek fot. Piotr Nowakowski

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTaryfikator mandatów 2021 r. Jakie zmiany czekają kierowców?
Następny artykułBiałoruscy żołnierze pojadą do Syrii?