A A+ A++

rozwiń

Odcinkowy pomiar prędkości. 39 nowych lokalizacji i dodatkowe fotoradary

39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości, 26 fotoradarów w nowych lokalizacjach, 24 systemy nadzorujące skrzyżowania oraz przejazdy kolejowo-drogowe i 33 mobilne urządzenia rejestrujące w nieoznakowanych BMW – tak wygląda najnowszy arsenał GITD za ponad 183 mln zł. Inspektorat właśnie zakończył wielką rozbudowę sieci do kontrolowania kierowców.

– Nowa technologia, nowe lokalizacje i nowe urządzenia rejestrujące, pilotażowe rozwiązania i kolejne kilometry niebezpiecznych dróg objęte automatyczną kontrolą. System CANARD jest coraz nowocześniejszy i ma coraz większy zasięg – powiedziała dziennik.pl Monika Niżniak, rzecznik GITD. – Równolegle z rozbudową systemu trwała jego modernizacja. Wymieniono 247 najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych fotoradarów. CANARD zarządza teraz 583 stacjonarnymi urządzeniami rejestrującymi wyliczyła

Odcinkowy pomiary prędkości na autostradach i drogach ekspresowych

Odcinkowy pomiar prędkości w 39 nowych lokalizacjach objął ok. 180 km dróg, w tym autostrad i tras szybkiego ruchu. W grudniu zakończył się montaż urządzeń w 13 województwach. – Systemy są gotowe do prowadzenia pomiarów średniej prędkości. Ich atutem, ze względu na zasięg oddziaływania i charakter prowadzonych kontroli, jest możliwość wpływania na zmianę zachowania kierowców, którzy muszą stosować się do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanej trasy – zaznaczyła Niżniak.

CANARD dysponuje teraz łącznie 74 tego rodzaju urządzeniami, a z ich wykorzystaniem kontrolowanych będzie w sumie ok. 400 km dróg.


Fotoradar i odcinkowy pomiar prędkości

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Włocławek: Kierowco – Myśl Trzeźwo!
Następny artykułBoom w hipotekach, spadki na lokatach i obniżki stóp procentowych. Rok 2023 w polskiej bankowości