A A+ A++

Fundacja Rafała Brzoski została powołana, aby “wspierać młodych utalentowanych i pracowitych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju”. Pierwszym z programów było założenie Funduszu Stypendialnego. Wśród 23 laureatów pierwszej edycji funduszu znalazła się Amelia Kudasik z Nowego Targu. 16-latka interesuje się neuronauką i medycyną. Wygrywa międzynarodowe konkursy, publikuje artykuły naukowe oraz współpracuje z naukowcami ze światowych uczelni.

– Szukaliśmy zdolnych i nieuprzywilejowanych młodych ludzi, którym na różne sposoby chcemy podać rękę – mówi Rafał Brzoska, Prezes fundacji – Okazało się, że takich osób jest naprawdę dużo, a ich dotychczasowe osiągnięcia robią ogromne wrażenie! Stąd tak trudno nam było wskazać kto powinien otrzymać Fundusz. Niemal pod lupą oglądaliśmy zgłoszenia, braliśmy pod uwagę wiele aspektów, słuchaliśmy co mówią znamienici członkowie kapituł. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas rozmowy z tymi młodymi ludźmi – ich dojrzałość, zapał, samoświadomość, motywacja. Uznaliśmy, że zwyczajnie musimy im umożliwić realizację marzeń i nie dopuścić do rezygnacji z przyszłych, być może światowych dokonań – dodaje przedsiębiorca, założyciel i prezes Grupy Kapitałowej Integer.pl.

W ramach fundacji powstał Fundusz Stypendialny, do którego w miesiąc zgłosiło się ponad 1500 osób. Wybrano 23 osoby, którym fundacja pomoże w edukacyjnym rozwoju i spełnieniu marzeń. Poza wsparciem finansowym, wybrane osoby dostaną opiekę mentora, który jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie.

Każdy z kandydatów był oceniany według tych samych kryteriów: zdolności i talentu, wizji i pomysłu na siebie, pozytywnego wpływu na otoczenie, sytuacji ekonomicznej lub rodzinnej i wieku (13-25 lat). Wśród stypendystów znaleźli się ludzie z obszaru medycyny, innowacji, sztuki, nauki i przedsiębiorczości.

Amelia Kudasik jest licealistką V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Zajmuje się neuronauką i medycyną. Wygrywa międzynarodowe konkursy i publikuje artykuły naukowe, a także ma na koncie współpracę z naukowcami z Cambridge oraz New York University of Science. Udziela się społecznie, pracując w Fundacjach: Klinika Matmy, Web-Korki. W związku z wojną w Ukrainie stworzyła projekt EDU(po)MOC – stronę internetową która łączy wolontariuszy – korepetytorów – z uchodźcami z Ukrainy.

– Obecnie przygotowujemy umowy współpracy z naszymi stypendystami, opracowujemy im programy mentoringowe i szukamy najlepszych fachowców w ich dziedzinach, którzy będą wspierać rozwój ich pasji. Program stypendialny rusza od października – wyjaśnia Katarzyn Alińska, Dyrektor Zarządzająca Fundacji.

opr.s/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLista zakażeń koronawirusem w powiatach Wielkopolski (7 października 2022)
Następny artykułPoszukiwany wpadł …. bo zasnął w dworcowej poczekalni