A A+ A++

7 żółtych ambulansów z logo Siepomaga.pl oraz raperskiej akcji #hot16challenge2 to efekty zbiórki internetowej w celu pomocy służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Organizatorzy podają, że w akcji wzięło udział kilkaset tysięcy osób i wiele firm, w wyniku czego zebrano aż ponad 2 miliony 700 tysięcy zł. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jedna z karetek trafi do podstacji w Ciechanowcu, bo każdy ambulans jest na wagę złota – cieszy się dyrektor Sławomir Szajda z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży z nowej karetki i urządzenia do zamgławiania przy dezynfekcji.

W łomżyńskiej WSPR zatrudnionych jest 165 pracowników etatowych: ratownicy medyczni, pielęgniarki i administracja, oraz około 20 lekarzy na kontraktach. W Łomży znajduje się siedziba główna – centrala WSPR, która ma 5 filii w: Łomży, Zambrowie, Kolnie, Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem oraz 3 podstacje w: Nowogrodzie, Stawiskach i Ciechanowcu, gdzie będzie służyć nowy ambulans. Kluczyki do nowoczesnego ambulansu za prawie 400 tysięcy zł przedstawiciele podstacji WSPR w Ciechanowcu, ratownicy medyczni odebrali u producenta, m.in. karetek, AMZ w Kutnie. WSPR w Łomży wyposaży ambulans w niezbędny sprzęt, m.in., defibrylator i respirator.   

Ambulanse pokonują tysiące kilometrów 
W ciągu roku wyposażenie w transport medyczny WSPR w Łomży poprawiło się: o 3 ambulanse z funduszy Ministerstwa Zdrowia, o 3 ambulanse z projektów UE, realizowanych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, natomiast zakup jednego ambulansu odbywa się w trybie przetargu i dyrektor Szajda ma nadzieję, że WSPR wzbogaci tabor o kolejną karetkę do końca listopada 2020 r.

Obecnie wyposażenie wygląda następująco: w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego 7 ambulansów podstawowych z ratownikami i 6 specjalistycznych z lekarzami; 4 ambulanse, służące do transportu sanitarnego na potrzeby POZ – Łomża, Zambrów, Grajewo, Wysokie Mazowieckie; 2 ambulanse do nowego zadania od kwietnia 2020 r. do transportu międzyszpitalnego, wyczekujące na wezwanie do potrzebującego pomocy pacjenta w Łomży i Zambrowie, we współpracy ze Szpitalem w Zambrowie. Dyrektor WSPR Łomża uważa, że każda akcja społeczna wspierania służby zdrowia jest bardzo dobra, ponieważ ambulanse będą przez cały czas eksploatowane, pokonując tysiące kilometrów w intensywnym użytkowaniu.  

Oprócz podstacji Pogotowia Ratunkowego w Ciechanowcu (województwo podlaskie), o ambulans wzbogaciły się placówki w: Komańczy, Nowogrodzie Bobrzańskim, Pisarzowicach, Warszawie, Łosicach i Sokołowie Podlaskim.

WSPR Łomża wykonuje transporty sanitarne z pacjentami chorymi na Covid-19 oraz dysponuje zespołem wymazowym. 

Mirosław R. Derewońko

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUrząd szuka sposobu by przekazać pieniądze do prywatnej spółki
Następny artykułGwałtowny wzrost zachorowań w powiecie tomaszowskim