A A+ A++

Zapewne każdy z nas miał okazję doświadczyć, że czasem prawda w zderzeniu z rzeczywistością zmienia swój obraz. Okoliczności mogą być różne – życie prywatne, kariera czy choćby sfera uczuć. Często też wątek ten pojawia się w literaturze.

Znakomitym przykładem mogą być bajki i baśnie np. Hansa Christiana Andersena „Nowe szaty cesarza”. Autor operując przenośnią „nową przepiękną tkaniną”, wskazywał na wiele cech ludzkich. M.in. na łatwowierność, bo o niej pisał Andersen wskazując, że ludzie uwierzyli pięknym słowom oszustów, a nie własnym oczom i rozumowi. Baśń opowiada o tym, jak łatwo dajemy sobie wmówić wydumane rzeczy, byleby tylko „nie narazić” się swojemu najbliższemu otoczeniu.

W mojej ocenie analogiczną sytuacją, którą możemy zaobserwować, jest kampania prezydencka Rafała, gdzie na potrzeby wyborcze „przebiera się również w nowe szaty”, aby bardziej się przypodobać i zdobyć poklask społeczny. To zaś przekłada się w prosty sposób na ilość głosów.
Każdy z nas wie, jak ważne jest to, aby tkanina była mocna i trwała. Bardzo istotna jest przędza, wątek i osnowa. A jaka jest tkanina z której uszyta jest „szata Rafała” i co ważne kto ją szyje?

Osnowę, podobnie jak i wątek „nowej szaty Rafałka”, przygotowują „iście mistrzowie”. Wątek tkaniny ma jedynie podłoże polityczne i chęć odzyskania utraconej władzy. Dobro naszego kraju nie jest dla nich najważniejsze. Osnowa to stary układ trzymający władze. Splot tkaniny to aparat (związek) interesów „twardogłowych snowarek politycznych”.

Nasuwa się pytanie co zostanie z tej szaty po wyborach? Odpowiedz jest prosta.

Czy możemy zatem pozwolić, aby kolejny raz te „stare-nowe” nici, krępowały rozwój naszej ojczyzny?

To dobry moment, aby ci którzy dokładnie widzą ze „Cesarz jest goły” otworzyli oczy innym, tym którzy tego nie widzą.

Idźmy razem na wybory, bo dobro i przyszłość ojczyzny jest w naszych rękach.

Katarzyna Czochara
Poseł na Sejm RP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWystawa na Rynku: Tu rodziła się “Solidarność”
Następny artykuł“Czwórka” Józefa Chełmońskiego przechodzi renowację. “Na oczach zwiedzających”