A A+ A++

Jesień oznacza dla kierowców szybko zapadający zmrok i zmienne warunki atmosferyczne. Te sprzyjają wypadkom z udziałem pieszych. Szczególnie narażeni są na nie uczniowie. Zwłaszcza, że po ostatniej reformie edukacji w wielu szkołach zajęcia odbywają się do późnego wieczora.

Wyniki badania  przeprowadzonego na zlecenie Michelin Polska przez ośrodek badawczy KANTAR pokazują, że zdecydowana większość rodziców dzieci w wieku szkolnym opowiada się za wprowadzeniem ograniczenia prędkości do 30 km/h w najbliższej okolicy szkół. Zdecydowanie za takim pomysłem jest 50 proc. badanych, a raczej za nim jest 33 proc.

Jednocześnie ponad połowa badanych dorosłych przyznaje, że jest świadkiem niebezpiecznych zachowań dzieci na drodze przynajmniej raz w tygodniu. 14 proc. obserwuje je codziennie lub niemal codziennie, 30 proc. – kilka razy w tygodniu, a 10 proc. – raz w tygodniu. Główne przewinienia najmłodszych to patrzenie w ekran telefonu w czasie przechodzenia przez jezdnię i wybieganie na drogę.

Z tych samych badań wynika, że 88 proc. uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej zawsze lub przynajmniej od czasu do czasu samodzielnie pokonuje trasę ze szkoły do domu i na zajęcia dodatkowe. Aż 65 proc. z nich porusza się po tej drodze bez nadzoru rodziców codziennie lub bardzo często, a blisko jedna czwarta (23 proc.) – przynajmniej od czasu do czasu.

Właśnie dlatego od początku roku szkolnego firma Michelin Polska prowadzi pod hasłem #BezpiecznieDoSzkoły akcję skierowaną do uczniów, rodziców i kierowców. Jej celem jest przypominanie, głównie najmłodszym, podstawowych zasad właściwego zachowania na drodze. Na stronie bezpieczniedoszkoly.michelin.pl opiekunowie mogą znaleźć zasady, których powinni przestrzegać najmłodsi, zebrane w atrakcyjnej formie kolorowego elementarza wraz zabawami ułatwiającymi przyswajanie wiedzy. Całość można również pobrać i  … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułE-sprawozdanie finansowe – oczami członka zarządu [PODCAST]
Następny artykułObwodnica autostradowa zablokowana po wypadku ciężarówki