A A+ A++

Maria Wiśniewska została powołana na pełniącą obowiązki dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wtorek był pierwszym dniem jej pracy na tym stanowisku.

Nowa szefowa instytucji mówi, że to dla niej poważne wyzwanie. Na razie nie chce mówić o swoich pomysłach i planach związanych z buską placówką. Dodaje, że pierwsze dni w nowej pracy mają zwykle charakter organizacyjny.

– Busko znam. Jest urokliwe. Placówkę także. Często tutaj przyjeżdżałam z mężem, prywatnie na spacery. Znam miasto także od strony biznesowej. Wraz z Kieleckim Centrum Kultury organizowałam pokazy w hotelu Bristol – dodaje.

Jak mówi, kulturą zaraziła ją Magdalena Kusztal – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której jest bardzo wdzięczna.

– Lubię nowe wyzwania, miejsca, zadania. Myślę, że to fantastyczne miejsce do realizowania tego co lubię robić – dodaje.

Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju zaznacza, że Maria Wiśniewska będzie głównym koordynatorem wydarzeń kulturalnych w całym kompleksie zdrojowym.

– Mamy duże oczekiwania. Liczymy, że Buskie Samorządowe Centrum Kultury będzie aktywnie funkcjonowało. Nowe pomysły, nowe projekty kulturalne będą realizowane, służąc mieszkańcom i kuracjuszom – dodaje.

Następnym krokiem będzie przeprowadzenie procedury związanej z powierzeniem funkcji dyrektora, bądź ogłoszeniem postępowania konkursowego.

Maria Wiśniewska pracowała w Kieleckim Centrum Kultury. Była tam koordynatorem Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Pracowała także jako główny specjalista ds. promocji i organizacji imprez. Pochodzi z Kielc. Ma dwoje dorosłych dzieci. Córkę w wieku 21 lat oraz syna w wieku 28 lat.

Jak mówi – za chwilę zostanie babcią. Uwielbia modę, design w sztuce, urządzanie wnętrz. Uprawia sport, gra z mężem w golfa. Ma 48 lat. Ukończyła studia z zarządzania i ekonomii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł40% przedsiębiorców uważa, że wprowadzenie lockdownu miało sens
Następny artykułMarek Szamryk – Zasłużony dla Miasta Garwolina