A A+ A++

Wprowadzony na mocy przepisów tarczy 4.0 nowy rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego wiąże się z licznymi korzyściami dla dłużników.

Warto zastanowić się, w jakim zakresie wierzyciele są w stanie chronić swoje uzasadnione interesy, w tym znacznie odformalizowanym modelu restrukturyzacji.

Na podstawie tzw. tarczy 4.0, czyli ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19, ustanowiono nowy typ postępowania restrukturyzacyjnego. Chodzi tu o uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, będące zmodyfikowanym w oparciu o przepisy tarczy 4.0 postępowaniem o zatwierdzenie układu.

Czytaj także: Cezary Zalewski: nowa procedura restrukturyzacyjna może sprawić trudności finansowe wierzycielom

Docelowo postępowanie to, podobnie jak pozostałe postępowania restrukturyzacyjne, ma umożliwić niewypłacalnemu lub zagrożonemu niewypłacalnością dłużnikowi restrukturyzację w drodze zawarcia układu z wierzycielami i w ten sposób zagwarantow…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW powiecie jasielskim zachorowało już 447 osób. 8 osób zmarło – AKTUALIZACJA – niedziela 25 października 2020 roku
Następny artykułIle może kosztować odbiór śmieci przy rozliczeniu według zużycia wody?