A A+ A++

Prace Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nad nowym taryfikatorem mandatów trwają już od jakiegoś czasu. Do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt zmian, który może spowodować znaczące zwiększenie wysokości grzywien. Znalazł się też tam zapis uderzający w przewoźników.

O nowelizacji taryfikatora mandatów w ostatnim czasie jest coraz głośniej. Od lipca mają teoretycznie obowiązywać nowe przepisy, które znacząco zaostrzą przepisy dla kierowców. Zmienić się ma również taryfikator mandatów, który ma przynieść zwiększenie obowiązujących grzywien. Okazuje się, że to nie jedyne nowelizacje. Załączony został również przepis dotyczący pasażerów oraz kierowców, według którego za nieprzestrzeganie przez przewoźnika, obowiązku utrzymania w pojeździe właściwego stanu sanitarnego, które będzie karane mandatem w wysokości 100 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiana przepisów. Rozszerzone uprawnienia dla kierujących autami dostawczymi

Przepis ma dotyczyć osób świadczących usługi przewozu pasażerów. Mowa dokładniej o firmach przewozowych, autobusach czy taksówkach. Okazuje się jednak, że przepis ten nie jest nowością. Zapis wprowadziła nowelizacja kodeksu wykroczeń w 2009 roku. Jednak przez 11 lat był on po prostu martwy. Teraz to się zmieni, a funkcjonariusz kontrolujący przewoźnika, jeżeli stwierdzi, że kara jest za niska w stosunku do zaniedbań, może skierować wniosek o ukaranie do sądu.

W obecnym okresie dbałość sanitarna jest nader ważna. Główny Inspektor Sanitarny przypomina, aby powierzchnie dotykowe były regularnie czyszczone środkami dezynfekującymi lub wodą z detergentem. Mowa o klamkach, kierownicy, drążku zmiany biegów czy desce rozdzielczej. Są to miejsca często dotykane przez kierowcę czy podróżnych. W czasach walki z pandemią takie czynności nie powinny być zaniedbywane.

CZYTAJ TAKŻE: Polski rynek autobusów stopniowo sięga dna

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, f … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBytom: Pożar kamienicy w dzielnicy Karb
Następny artykułUM Ruda Śląska: ARiMR – dopłaty 2020