Niwa Nowa Wieś wygrała 3:1 na wyjeździe z Nadwiślaninem Gromiec, który nigdy nie jest wygodnym rywalem.

W 26. minucie po rzucie rożnym Mateja wyskoczył wysoko i uderzył ładnie dla oka głową. W 50. minucie Wilczak wszedł na linię szesnastki, przełożył piłkę na lewą nogę i pokonał bramkarza skutecznym strzałem.

W 82. minucie po rzucie wolnym bramkę precyzyjnie główkował Piskorek. W 88. minucie rzut wolny wykonał Jurczak. Oddał mocny strzał, po którym piłka wpadła do siatki obok słupka.

,,To były ciężko wywalczone punkty. Długo wchodziliśmy w mecz. Rywal był groźny w kontrach. Później zaczęliśmy lepiej operować piłkę. W drugiej połowie w naszej grze było trochę chaosu. Przy 1:1 mecz był wyrównany. Potem staraliśmy się zdominować rywala. Przepchaliśmy ten wynik dzięki ambitnej grze mimo sporych problemów kadrowych. Cieszymy się, bo pokazaliśmy charakter i wygraliśmy” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 14 maja Nadwiślanin Gromiec – Niwa Nowa Wieś 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateja (26.), 1:1 Wilczak (50.), 1:2 Piskorek (82.), 1:3 Jurczak (88.)

Składy:
Nadwiślanin Gromiec: Księżarczyk, Domżał, Grzywa, Chandzlik (63. Nowicki), Bogacz, Szlęzak, Burda, Górski, Palka, Rybak, Wilczak (79. Mędrzyk).

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa, Mateja, Matejko, Zwaryczuk, M. Pękala, Nycz, Jurczak, Kubeczko, Dudzic (65. Miłosz), Piskorek. Trener: Michał Matejko.