A A+ A++

Fani Nintendo wyczekują prezentacji Nintendo Switch 2, który jeśli plotki są prawdziwe powinien ujrzeć światło dzienne w przyszłym miesiącu. Poznaliśmy także część specyfikację techniczną, a także funkcje konsoli. Jak się okazuje zaoferuje ona wsteczną kompatybilność.

Nintendo Switch 2 ze wsteczną kompatybilnością

Nintendo Swithc 2 ma obsługiwać wsteczną kompatybilność co pozwoli grać w gry dostępne obecnie na Switchu. Mowa o pełnej kompatybilności zarówno z cyfrowymi jak i umieszczonymi na kartridżach grami. System ma być tak zaawansowany, że w pewnym stopniu ulepsza odpalane gry z innych urządzeń Nintendo. Zagadką pozostaje to, o jakie poprawki chodzi czy np. tytuły będą uruchamiać się szybciej lub zaoferują poprawki graficzne.

Nintendo Switch 2 ma zaoferować wsteczną kompatybilność.

Nie znamy szczegółów kompatybilności wstecznej w Switchu 2, aczkolwiek narzędzie testują już partnerzy biznesowi japońskiego producenta. Obecność wstecznej kompatybilności w konsoli Nintendo nie stanowi zaskoczenia patrząc w historię firmy. GameBoy Advance obsługiwał karty z GBC oraz GB, a Nintendo DS uruchamiało produkcje z GBA dzięki obecności slota. Jednak w przypadku pierwszego Switcha, Nintendo musiało zrezygnować z tej technologii.

Nintendo Switch 2 z układem NVIDII

Co nieco wiadomo o zastosowanym procesorze w Switchu 2. I tak konsola wykorzysta niestandardowy układ NVIDII, co nie stanowi zaskoczenia zważywszy na to, że Switcha wyposażono w Tegra X1. Zgodnie z poprzednimi przeciekami sprzęt będzie obsługiwać DLSS i dostanie 8-calowy ekran LCD. Niedawno twierdzono, że Nintendo zaprezentuje konsolę w marcu, a premiera spodziewana jest w drugiej połowie roku.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStudniówka w LO imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie
Następny artykułНа Івано-Франківщині фанатка “русского міра” танцювала біля церкви, коли везли полеглого воїна