A A+ A++

Nigdy nie wkładaj do walizki. Policjantka ostrzega Polaków

Policjantka radzi, jak nie dać się kieszonkowcom

Policjantka radzi, jak nie dać się kieszonkowcom

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

ZS

28.07.2024 15:18, aktual.: 28.07.2024 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Sokołowska opowiedziała internautom o kilku zasadach bezpiecznego pakowania się przed wyjazdami. Kieszonkowcy potrafią działać niezwykle szybko. Policjantka wyjawiła, że wiele osób popełnia błąd, który może kosztować utratą wartościowych rzeczy. Dotyczy bagażu.

Wymarzone wakacje są zwykle momentem, gdy zwalniamy tempo, stajemy się bardziej spokojni i skupiamy na odpoczynku. Niestety czasem poziom naszego zrelaksowania nie wpływa dobrze na naszą spostrzegawczość i uwagę, co mogą wykorzystać kieszonkowcy.

Na Instagramie mł. insp. Małgorzaty Sokołowskiej pojawiło się nagranie z cennymi poradami, w jaki sposób przygotować się do wyjazdu z głową, aby uniknąć problemów. “Bądź sprytniejszy niż kieszonkowcy i pamiętaj o tych zasadach” – czytamy w opisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Najadła się wstydu na lotnisku. Wyszło, co teściowa ma w walizce

Wakacje z głową. Zapamiętaj porady policjantki

Kieszonkowcy mają coraz to nowsze sposoby na to, by ukraść portfel, gotówkę, czy dokumenty. Podczas wakacji jest wiele sprzyjających kradzieży sytuacji – tłumy na lotnisku, rozkojarzenie podróżujących. Wprawiony złodziej może szybko i niepostrzeżenie pozbawić nas wartościowych rzeczy. Policjantka Małgorzata Sokołowska postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych kilkoma cennymi uwagami.

– Kiedy planujesz, jak rozłożysz swój bagaż w walizce oraz w plecaku, to nigdy wszystkich wartościowych rzeczy, czyli gotówki, kart kredytowych, dokumentów, nie chowaj w jednym miejscu, na wypadek, gdybyś został okradziony. Wtedy nie stracisz wszystkiego – tłumaczyła.

Wspomniała też, że najbezpieczniejsze w podróży są wszelkiego rodzaju nerki i niewielkie torebki, które można trzymać z przodu i kontrolować.

– Podobnie jest z plecakiem (…). Warto ten plecak przewiesić naprzód, tak, aby kontrolować go, i, co ważne, do tych zewnętrznych kieszeni nie chowajmy żadnych wartościowych rzeczy, na przykład portfela – mówi policjantka.

Sokołowska radzi, by ważne dokumenty, czy np. właśnie portfel, schować do tej kieszeni plecaka, która przylega do ciała.

– Pamiętaj, aby nigdy do bagażu nadawanego lub do luku bagażowego nie chować rzeczy, które podczas transportu mogłyby się zagubić lub zostać skradzione – dodaje.

Zobacz także

"Umierałam ze strachu". Mówi, co przeżyła pierwszego dnia w Bułgarii
“Umierałam ze strachu”. Mówi, co przeżyła pierwszego dnia w Bułgarii

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFlorecistka Julia Walczyk-Klimaszyk odpadła w 1/8 finału
Następny artykułПовістки поштою: якими будуть правила вручення — пояснення адвоката