A A+ A++

Stwierdził tak dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej. Wydał ją na wniosek podatniczki, która w 2012 r. wraz z mężem kupiła prawo użytkowania wieczystego dwóch działek geodezyjnych wraz z własnością pensjonatu i niewielkiego składu na opał. Zakup został sfinansowany z ich pieniędzy wspólnych, nieruchomość stała się współwłasnością w ramach małżeńskiej wspólności majątkowej.

Żona nie prowadzi działalności, gospodarczej, mąż – tak. To on w ramach swojej firmy poniósł udokumentowane fakturami VAT wydatki na ulepszenie budynku, dobudowanie zadaszonego grilla i nowego ogrodzenia oraz utwardzenia gruntu kostką brukową. W 2015 r. pensjonat po remoncie została oddany do użytku. Żona wyraziła pisemną zgodę na to, by wspólna nieruchomość służyła działalności gospodarczej prowadzonej wyłącznie przez męża. Ten włączył budynki i budowle do ewidencji środków trwałych, zaś działalność pensjonatu dokumentował w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz w ewidencji zakupu i sprzedaży dla potrzeb VAT.

zobacz także:

Z przyczyn osobistych małżonkowie postanowili nieruchomość sprzedać, pojawiło się w związku z tym pytanie, jak potraktować spodziewany przychód z tego tytułu w kontekście podatku dochodowego od osób fizycznych. W … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzefowie zlecają detektywom śledzenie pracowników, którzy pracują w domu
Następny artykułCD-Action walczy o przetrwanie. Trwają rozmowy z inwestorem