A A+ A++

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i siada za kółkiem kierownicy będąc w stanie nietrzeźwości, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

  • W południe na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 52-latek jest kompletnie pijany. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował samochodem.
  • Wieczorem i także w Bystrzycy Kłodzkiej, mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego samochodem osobowym. Mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 37-latek miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że kontrolowany kierujący nie posiada prawa jazdy, ponieważ nigdy ich nie uzyskał. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
  • Także wieczorem, ale w Ołdrzychowicach Kłodzkich konieczne było zatrzymanie kierującego samochodem osobowym. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 33-latka, który kierował autem. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h. Związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymał 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal porusza się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Z kolei za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Kierowcy nietrzeźwi lub przekraczający dozwoloną prędkość stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg.  Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzez: KPP Kłodzko
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Przed przystankiem na Marsie należy odwiedzić Wenus
Następny artykułJak ugotować bób? Pięć pomysłów na pyszne dania z bobem