A A+ A++

Reprezentacja Niemiec znajduje się w grupie E, w której oprócz Japonii, grają Hiszpania i Kostaryka. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego rozgromiła swoich rywali 7-0, tym samym udowadniając swoją wysoką formę. Pierwsza połowa meczu Niemcy – Japonia nie zwiastowała tego co się finalnie wydarzy, bowiem podopieczni Hansiego Flicka zdominowali swoich rywali.

“Kompromitacja”, “Koszmar”, “Fatalny początek”. Niemieccy dziennikarze bezlitośni dla swojej reprezentacji

Niemieccy dziennikarze po wpadce na początku mundialu nie kryją swojego rozczarowania i złości. W jednym z największych niemieckich dzienników “Bild” czytamy: – Gorzka świadomość: nie tylko niechlujne wykorzystywanie okazji do zdobycia bramki jest niepokojące, ale także obrona! Defensywa wydaje się chwiejna i pełna dziur – napisali dziennikarze Bilda, dodając: – Dzisiejsza klęska przypomina gorzki turniej w Rosji w 2018 roku, gdzie Niemcy przegrały 0-1 z Meksykiem na otwarcie, a później po raz pierwszy odpadli z fazy grupowej.

Dziennikarze niemieckiego “Kickera” również porównali pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze, do tego z przed czterech lat w Rosji, tytułując artykuł: “Znów zawalono start mundialu”, a w treści czytamy: – Podobnie jak w 2018 roku z Meksykiem, również teraz Niemcy przegrali swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata: mimo prowadzenia i dobrych okazji, drużyna niemiecka musi przełknąć gorycz porażki 1:2 z Japonią.

Reprezentacja Niemiec krytykowana. Widmo mundialu z Rosji powraca

Z kolei dziennikarze “Abendzeitung” nie mogli pogodzić się z tym, w jaki sposób ich reprezentacja rozpoczęła mundial: Kadra narodowa Niemiec zbłaźniła się na początku mistrzostw świata i przegrała z Japonią 1:2

W pomeczowym artykule w dzienniku “Die Welt” padły mocne słowa na temat porażki kadry z Japonią: – Reprezentacja Niemiec zasłużyła na prowadzenie w meczu z Japonią, ale została wtedy zaskoczona przez niżej notowanego rywala i przegrała 1-2. Rzadko zdarza się, aby na inauguracji mistrzostw świata na niemieckiej drużynie narodowej ciążyła tak duża presja. Od drużyny Hansiego Flicka oczekiwano na początku zwycięstwa, ale przede wszystkim wielu kibiców chciało zobaczyć znak od zawodników po debacie na temat opaski “One Love”. Piłkarze byli w stanie zrealizować tylko jeden punkt — pod względem sportowym porażka 1-2 z Japonią zamieniła się w końcu w koszmar.

Studio Katar – gramy dalej. Polacy zmarnowali stu-jeden procentową okazję. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV

Szok na mundialu. Reprezentacja Niemiec zagra o wszystko z Hiszpanią.

Dziennikarze “Bild” mają obawy o niedzielne starcie Niemiec z Hiszpanią: – Mecz z Hiszpanią będzie finałem. A to przerażający przeciwnik. Reprezentacja narodowa wygrała tylko jeden z ostatnich siedmiu meczów z Hiszpanią.

Porażka Niemiec z Hiszpanią prawdopodobnie będzie oznaczać dla Niemców pożegnanie się z mundialem już po fazie grupowej. Dla selekcjonera Flicka będzie to nie lada sprawdzian i być może gra o być, albo nie być na czele reprezentacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Twój Styl” liderem miesięczników luksusowych i shoppingowych. Sprzedaż to 90 tys. egz.
Następny artykułCzułości Lewandowskich w Katarze. Tak Anna pocieszała Roberta po meczu