A A+ A++

W Niemczech coraz więcej polityków domaga się od władz stworzenia nowych schronów w związku z zagrożeniami ze strony Rosji. Te, które są w kraju, mogłyby pomieścić jedynie 500 tys. ludzi.

W Niemczech coraz więcej polityków domaga się od władz stworzenia nowych bunkrów w związku z zagrożeniami ze strony Rosji.

Na ostatniej konferencji politycy z krajów związkowych zażądali m.in. od minister spraw wewnętrznych Nancy Feather szybkiego “opracowania nowoczesnej koncepcji schronów, w tym środków wzmacniających konstrukcje budowlane” – poinformował portal “Europejska Prawda”, powołując się na informacje dziennika “Bild”. Portal wyjaśnia, że chodzić ma o nowe systemy bunkrów.

ZOBACZ: Kalisz: Zamknęli kilkadziesiąt osób w stuletnim schronie. To był eksperyment

– Obecna inwentaryzacja musi zostać zakończona na czas – do wiosny 2023 roku. Konieczne jest również sprawdzenie zasięgu podziemnych systemów drogowych i kolejowych, które mogą pomieścić ludzi – powiedział polityk z Badenii-Wirtembergii Thomas Strobl.

Niemcy zlikwidowały schrony z powodu kosztów

W 2007 roku ówczesny rząd zaprzestał utrzymywania około 2 tys. schronów, ponieważ było to zbyt kosztowne. Obecnie działa około 600 z nich. Według szacunków, schronienie znalazłoby tam zaledwie 500 tys. osób – to co 166 obywatel Niemiec.

– Rząd federalny, w ramach swoich zadań związanych z obroną cywilną, bada, czy schrony mogą nadal zapewniać skuteczną ochronę przed zagrożeniami militarnymi – stwierdził polityk z Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reuhl. Jednocześnie skrytykował długość procedury. – W przypadku wątpliwości wynik będzie dla nas dostępny za późno. Dlatego też uświadamianie i informowanie ludności o tym, jak zachować się w przypadku zagrożenia, jest obecnie ważniejsze niż koncepcja schronienia – dodał.

msm/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLeclerc wskazał swoje preferencje
Następny artykułFESTIWAL NAUKI W I LO