Niemiecki gigant zwalnia w Polsce. Pracę straci 225 osób
Zakłady ZF Passive Safety Systems w Częstochowie ogłosiły plan zwolnień grupowych. W pierwszej połowie 2026 roku pracę straci 225 osób, co stanowi 7 proc. obecnej załogi. Zwolnienia dotkną pracowników dwóch działów.
Jak podało “Życie Częstochowy”, działający w Częstochowie niemiecki dostawca podzespołów do samochodów ZF Passive Safety Systems rozpoczął proces konsultacji na temat planowanych zwolnień grupowych z przedstawicielami związków zawodowych i Rady Pracowników.
Jak czytamy w dzienniku, w czasie spotkania, które odbyło się 3 listopada 2025 r., omówione zostały szczegóły dotyczące redukcji zatrudnienia, które objęłyby 161 pracowników działu produkcji i transportu wewnętrznego oraz 64 osoby z działów wsparcia. To pracownicy zatrudnieni w zakładzie produkcji pasów bezpieczeństwa oraz zakładzie produkcji poduszek powietrznych.
Według dewelopera to dom dla dwóch rodzin. Mieszkańcy w to nie wierzą
Zwolnienia grupowe w Częstochowie
Zgodnie z informacjami podanymi przez “Życie Częstochowy”, decyzja o restrukturyzacji została podjęta przez Zarząd ZF-LIFETEC w odpowiedzi na konieczność optymalizacji działalności zakładów.
Jak podkreślono na spotkaniu, umowy z pracownikami mają być rozwiązywane między styczniem a czerwcem 2026 roku, z możliwością wydłużenia okresu wypowiedzenia do września.
Kolejne rozmowy z organizacjami związkowymi zaplanowano na 12 listopada 2025 r., gdzie celem jest wypracowanie wspólnego projektu porozumienia dotyczącego procedury zwolnień.
Według informacji dziennika, jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte w ciągu ustawowych 20 dni, pracodawca będzie mógł ustalić zasady zwolnień samodzielnie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Pozytywnie
Neutralnie
Negatywnie
Lubię to!
Super
Ekscytujący
Ciekawy
Smieszny
Smutny
Wściekły
Przerażony
Szokujący
Wzruszający
Rozczarowany
Zaskoczony
Prawda
Manipulacja
Fake news

Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS