GRAMY RANO: Sławomir Peszko – „Dzisiaj walę setę” za setny mecz Kamila Glika w reprezentacji. WIDEO/KATAR GRAMY RANO/INTERIA.TV

Nasi sąsiedzi zostali w brutalny sposób zaskoczeni, a tamtejsze media nie kryją, że taki obrót spraw jest dla nich prawdziwym szokiem. “To nierealne!” – krzyczy “Bild”. Już w pierwszych słowach wyprowadzony jest jednak jeszcze mocniejszy cios. “Reprezentacja zrobiła z siebie głupka, przegrywając z outsiderem z Japonii” – napisano. Przywołano przy tym porażkę w pierwszym meczu z turnieju w 2018 roku, gdy Niemcy ulegli 0:1 Meksykowi.

“Japonia wykiwała Niemcy” – pisze z kolei “Sport1”. Internetowa redakcja telewizji podkreśla, że porażka w premierowym spotkaniu sprawia, że drużyna Hansiego Flicka już teraz znajduje się pod wielką presją. “Zepsuliśmy początek mundialu” – czytamy.

Nieco bardziej wyważona jest redakcja “Kickera”. Pisze ona, że Japończycy po przerwie spisywali się znacznie lepiej, niż w pierwszej połowie, za co zostali nagrodzeni. “Musimy wygrać w niedzielę z Hiszpanią, by myśleć o awansie do 1/8 finału” – podkreślono.

Zmagania w “niemieckiej” grupie zapowiadają się na pasjonujące do samego końca. Rywalizują w niej też wspomiana już drużyna “La Furia Roja” oraz Kostaryka. Porażka w istocie bardzo mocno komplikuje kwestię awansu “Die Mannschaft” do fazy pucharowej turnieju.  … czytaj dalej