A A+ A++

2020-09-30 15:36

publikacja
2020-09-30 15:36

fot. Silas Stein / Shutterstock

Niemiecka prezydencja w UE przewiduje opóźnienia w przyjęciu unijnego budżetu z powodu rozbieżności między państwami członkowskimi, jeśli chodzi o kształt mechanizmu warunkowości dotyczącego praworządności.

Ambasador Niemiec przy UE Michael Clauss poinformował w stanowisku przekazanym brukselskim korespondentom, że jest ważne, iż w środę większość państw członkowskich UE poparła niemiecki mandat negocjacyjny do rozmów z Parlamentem Europejskim nad ostatecznym kształtem mechanizmu warunkowości w budżecie UE.

“Jednocześnie moje zaniepokojenie wzrosło wraz z ożywioną debatą na temat mechanizmu (dotyczącego) praworządności w UE, także w Radzie UE coraz bardziej napotykamy blokadę w ogólnych negocjacjach budżetowych. Harmonogram jest coraz bardziej opóźniony. Już teraz opóźnienia mające konsekwencje dla ożywienia gospodarczego Europy będą najprawdopodobniej nieuniknione” – napisał Clauss.

Niemiecka prezydencja przedstawiła w poniedziałek ambasadorom państw członkowskich UE nową propozycję mechanizmu warunkowości w budżecie UE, w tym liczącego 750 mld euro funduszu odbudowy. Dotyczy ona zawieszenia funduszy za łamanie praworządności. (PAP)

luo/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOto nowi ministrowie. Premier podał szczegóły rekonstrukcji rządu
Następny artykuł​Ukraina: Śmiertelne pobicie pracownicy ambasady USA