A A+ A++

„Rząd federalny nie wspiera zakupów rosyjskiego LNG. Rząd federalny poinformował firmy, że podejmie odpowiednie kroki w celu wykluczenia zakupów rosyjskiego LNG” – cytuje listu wiceministra energii Patricka Greichena do niemieckich posłów, agencja Bloomberg.

Czytaj więcej

Berlin przyznaje, że wie, iż rosyjski LNG wciąż dociera do terminali importowych w sąsiednich krajach – pisze minister Greichen. Jednak niezwykle trudno jest oszacować, ile z tego jest obecnie przechowywane. Według niemieckiej grupy lobbingowej Zukunft Gas kraje takie jak Francja, Belgia, Holandia czy Hiszpania nadal przyjmują dostawy rosyjskiego LNG. Obecnie stanowią one około 6 proc. całego importu gazu do Europy.

Minister informuje niemiecki biznes, że już niebawem firmy będą zobowiązane do informowania Komisji o pochodzeniu zakupów gazu ziemnego, jeśli ich wielkość przekroczy pięć terawatogodzin. W grudniu 2022 roku ministrowie energii krajów Unii Europejskiej uzgodnili cenę maksymalną rosyjskiego gazu. Będzie wynosić 180 euro za megawatogodzinę (MWh) i ma wejść w życie w połowie lutego 2023 r.

Czytaj więcej

Surowsze sankcje na Rosję pomogłyby zakończyć wojnę

Agencja Unian przypomina, że przed napaścią zbrojną Rosji na Ukrainę wiele krajów Unii było całkowicie lub częściowo zależnych od rosyjskich dostaw gazu. W skali całej Unii było to już niemal 50 proc. całego importu gazu na rynek wspólnoty. Teraz dostawy rurociągowe są minimalne (jedynie przez Uk … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLIVE: Ostatni dzień zimowego okienka transferowego
Następny artykułCo warto zobaczyć w lutym w Multikinie?