A A+ A++

Liczba wyświetleń: 743

Przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko wyrażające brak zgody na dalszą realizację kontraktów szczepionkowych na obecnych warunkach – puszy się minister zdrowia Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pochwalił się, że z ministrami zdrowia Bułgarii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Słowenii i Węgier ustalone zostało wspólne stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych. „Przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko wyrażające brak zgody na dalszą realizację kontraktów szczepionkowych na obecnych warunkach” – zaznaczył Niedzielski. Minister dodał, że szefowie resortów zdrowia oczekują od KE pilnej renegocjacji umów.

Sytuacja jest komiczna. Minister Niedzielski w owczym pędzie podpisał fatalny kontrakt opiewający na dziesiątki milionów dawek, których nikt nie wykorzysta, a teraz jest zdziwiony, że umów należy dotrzymywać. Sam wpakował nas w to bagno, ale zgrywa twardziela.

Według „Dziennika — Gazety Prawnej”, Polska ma podpisany z Pfizerem kontrakt na zakup kolejnych covidowych szczepionek o wartości aż 6 mld zł. A przypomnijmy, że już teraz ponad 20 mln dawek preparatu leży w magazynach, nikt tego nie wykorzysta. Zdecydowana większość z nich wyląduje w śmieciach, może jakąś część uda się sprzedać za granicą, ale chętnych – co zrozumiałe – zbytnio nie widać.

Przypomnijmy, że o ile pierwszą i drugą dawkę przyjęła ponad połowa Polaków, tak na trzecią, a już szczególnie czwartą dawkę (powoli przebąkuje się o piątej jesienią) dwudawkowego preparatu chętnych jest naprawdę garstka. Polski rząd zostanie z tymi szczepionkami jak Himilsbach z angielskim. I z miliardami złotych wyrzuconymi w błoto. Oczywiście nikt za to odpowiedzialności nie poniesie, a Niedzielski lada moment ogłosi pewnie jakiś „sukces”.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraina usuwa Cerkiew Prawosławną z Kijowa. Oto powód
Następny artykułCo za sensacja na start Indian Wells! Wielki faworyt odpadł już w II rundzie