A A+ A++

Więcej wiadomości z Polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zmarł Tadeusz Gołębiewski – założyciel fabryki cukierniczej i znanej sieci hoteli sygnowanej własnym nazwiskiem. Informację potwierdziła rzeczniczka firmy TAGO Agnieszka Gawińska w rozmowie z Business Insider:

Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa Tago. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym.

Najpiękniejsze plaże na świecie. Wśród 100. najlepszych miejsce w Polsce

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci luksusowych hoteli

Tadeusz Gołębiewski swoją karierę w biznesie rozpoczynał latach 60. ubiegłego stulecia. Właśnie wtedy powstała firma TAGO. Zyski z produkcji słodyczy pozwoliły Gołębiewskiego na zrealizowanie marzenia, którym była sieć hoteli.

Zobacz wideo
Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Pierwszy obiekt powstał na bazie dawnego Domu Turysty w Mikołajkach, później pojawiły się kolejne hotele w Białymstoku, Wiśle oraz Karpaczu. Ten ostatni w momencie otwarcia w 2010 r. był jednym z największych w tej części Europy (wewnątrz mieści się 900 pokoi).

Zdzisław Beksiński, rok 1996Fascynowała go śmierć i mrok. Swoje największe dzieła stworzył w M-5

Na swoje otwarcie czeka również najnowszy projekt Gołębiewskiego, czyli hotel w Pobierowie. Obiekt ma pomieścić nawet 3 tysiące gości i pół tysiąca pracowników. Wewnątrz znajdzie się aż 1,4 tys. pokoi, z czego 80 proc. – jak zapewnia inwestor – z widokiem na morze, a ponadto baseny, spa, restauracje, pub, ogólnodostępną kawiarnię i dwie sale teatralno-kinowe. 

Otwarcie hotelu w Pobierowie opóźniła pandemia oraz wojna w Ukrainie. Chociaż dokładna data nie jest jeszcze znana, to według nieoficjalnych zapowiedzi część obiektu ma zostać otwarta jeszcze w czerwcu – pisała “Gazeta Wyborcza”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziałka 2.0 – urządzenia dla pełnego relaksu
Następny artykułZakaz świadczenia usług księgowych, audytowych i doradztwa podatkowego dla podmiotów rosyjskich od 4 czerwca 2022 r. Umowy trzeba rozwiązać najpóźniej 5 lipca