A A+ A++

Długi świąteczny weekend wypada w tym roku wyjątkowo wcześnie. Wielkanoc przypada między 29 marca a 1 kwietnia 2024 r. Co interesujące, część Polaków postanowiła skorzystać z przedłużonego weekendu i zamiast siedzenia z rodziną w domu, wybiera wyjazdy. Gdzie najchętniej planują wyjechać Polacy?

Zobacz wideo
Tak Halejcio ozdobiła dom na Wielkanoc

Coraz więcej Polaków jest gotowych na wielkanocne wojaże. Wysokie ceny ich nie zrażają

Eksperci z portalu rezerwacyjnego Travelist.pl wskazują, że święta wielkanocne mają już niebawem stać się częstszą okazją dla Polaków do wyjazdów. Termin ten jest tak samo atrakcyjny, co majówka, długi weekend sierpniowy czy Boże Ciało. – Już teraz widzimy spore zainteresowanie Wielkanocą. (…) Ten wzrost popytu przekłada się na liczbę rezerwacji. Na miesiąc przed rozpoczęciem świąt było ich o 43 proc. więcej niż w analogicznym momencie rok temu i aż o 61 proc. więcej niż w 2022 roku – mówi Eliza Maćkiewicz, Head of Commercial w Travelist.pl. 

Polaków wcale nie zrażają wyższe ceny niż w ubiegłych latach. Obecnie średnia cena za noc w okresie wielkanocnym wynosi w dwuosobowym pokoju w hotelu 4-5 gwiazdkowym ok. 629 złotych. W pakiecie jest także wyżywienie. W 2023 roku za podobny standard należało zapłacić 554 złote, zaś w 2022 roku raptem 479 złotych. 

Wielkanoc nie w domu. Polacy wybierają Bałtyk

Dokąd najchętniej chcą wyjeżdżać na Wielkanoc Polacy? Portal Travelist.pl wskazuje jednego faworyta. Tegoroczne święta większość podróżujących spędzi nad Bałtykiem. Wybrzeże wybrało aż 53 proc. rezerwujących urlop w tym okresie w serwisie. Na drugim miejscu wygrywają polskie miasta. Na city breaki wybierze się 17 proc. turystów. Zainteresowaniem cieszą się również góry oraz Mazury.

Tłoczno będzie szczególnie w Kołobrzegu, w którym zarezerwowano większość świątecznych pobytów. Przyjezdnych nie zabraknie także w Gdańsku oraz Mielnie. A co z cenami? Za noc nad morzem w pokoju dwuosobowym wraz z wyżywieniem trzeba zapłacić 672 złote. W miastach nocleg kosztuje ok. 435 złotych, a w górach – 578 złotych. Najdrożej jest jednak nad jeziorami – tam koszt jednej doby wraz z posiłkami to 821 złotych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGrupa Wielton zmniejszyła przychody w 2023 roku
Następny artykułRynek pracy i zatrudnianie obcokrajowców w Polsce