A A+ A++

Zwierzęta pojawiające się przy drodze mogą stanowić duże zagrożenie dla kierowców. Tiktokerka Magdalena Smokowska opublikowała nagranie z Mazur, na którym widać łosia znajdującego się tuż przy drodze. Zwierzę zupełnie nie przejmowało się przejeżdżającymi autami i z pełnym spokojem pochylało się nad asfaltem. Prawdopodobnie zlizywało sól z nawierzchni.  

Zobacz wideo
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych kosztowało kierowcę 1500 zł

Łosie lubią się przemieszczać, ale robią to bardzo powoli

Mimo że zwykle poruszają się dość wolno, łosie w ciągu zimy często migrują. Łosie zazwyczaj poruszają się tzw. inochodem. Zmuszone potrafią biec z prędkością od 30 do nawet 60 km/h. Poza tym są dobrymi pływakami i nurkami. Uwielbiają spędzać czas w wodzie. Jak wygląda ich dieta? Są wegetarianami. Żywią się roślinami, liśćmi, owocami i korą drzew. Dziennie łoś potrafi spożyć nawet 50 kg jedzenia. Z tego powodu zajmuje mu to praktycznie cały dzień. Warto dodać, że te zwierzęta mają raczej słaby wzrok, ale ich słuch i węch są wyostrzone. 

Ten kraj może być perłą tegorocznych wakacji. “Taniej niż nad Bałtykiem”

Łoś zrobił furorę w sieci. Internauci pozostawili liczne komentarze pod nagraniem

W filmiku wykorzystano muzykę z serialu “Z Archiwum X”. Jak przypuszczają użytkownicy TikToka, zwierzę najprawdopodobniej zlizywało sól, która pozostała na drodze. Wiele osób docenia zachowanie kierowcy, który zwolnił i nie przestraszył zwierzęcia. Widok klęczących łosi zlizujących sól z nawierzchni jest dość częsty zimą – aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, należy bezwzględnie zwolnić.

Zlizuje sól.

Dobry kierowca, takich więcej.

Miło, że go nie wystraszyłaś.

Grecka wyspa Skopelos była miejscem, gdzie kręcono film 'Mamma Mia!'To tu kręcono kultową “Mamma Mię”. Rajska wyspa bez tłumów i komercji

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułДвох ворожих агітаторів засудили до реальних термінів
Następny artykułNikola Grbić o losowaniu grup kwal. do IO: Nie możemy stracić koncentracji