A A+ A++

Policjanci zatrzymali kobietę, która w centrum Poznania zajechała autem drogę motocykliście, a potem uciekła. – Przyznała się do kierowania samochodem. Będzie teraz odpowiadać za wypadek drogowy i odjechanie z miejsca zdarzenia – poinformował podkomisarz Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Kierujący jednośladem jest potłuczony, ma złamaną łopatkę. “Poleciałem po torowisku”.

Kamery monitoringu uchwyciły moment potrącenia.

Świadkowie: “Dziwaczny slalomik”

Jak wspominają świadkowie, “to był dziwaczny slalomik”.

– Kobieta w ciemnych okularach, ciemnych spiętych z tyłu włosach, zajechała mi pas ruchu, przecięła dwa pasy, powodując brak możliwości manewru – napisał motocyklista w mediach społecznościowych.

Chwilę po wypadku poszkodowany mężczyzna wstał i machał w stronę kierującej, próbując ją zatrzymać. Kobieta jednak odjechała.

Nie tylko nie zainteresowała się stanem potrąconego, ale nawet nie sprawdziła, czy powinna ponieść koszty uszkodzeń motocykla.

.

Kierująca: “Nic wielkiego się nie stało”

Dzięki zdjęciom monitoringu funkcjonariuszom udało się ją namierzyć. 31-latka tłumaczyła, że oddaliła się, gdyż “nic wielkiego się nie stało”. Z informacji policji wynika, że zdawała sobie sprawę, iż doszło do wypadku.

Kobieta straciła prawo jazdy, grożą jej 3 lata więzienia.

Poszkodowany mężczyzna ma złamaną łopatkę i potłuczoną lewą nogę. Po zdarzeniu na Facebooku udostępnił opis sytuacji z prośbą o pomoc w poszukiwaniu sprawcy.

Ponad 2500 wypadków motocykli

W zeszłym roku doszło do ponad 2500 wypadków z udziałem motocyklistów. Winę za ponad połowę z nich ponoszą kierowcy samochodów osobowych.

ac/hlk/ polsatnews.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWrocław: pędziła po drodze 244 km/h
Następny artykułKolejne szczątki odnalezione na Westerplatte. Trafiono na niemal kompletny szkielet