- Najnowsze informacje z Polski i świata znajdziesz na stronie głównej RMF24.pl.
“Zakończyła się kontrola NFZ w Szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim Spółka z o.o. Kontrola zakończyła się negatywną oceną placówki. Kontrola ujawniła, że szpital nie zapewnił należytej, całodobowej opieki lekarskiej w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w dniu 15.03.2026 r. przez udzielenie w trakcie dyżuru lekarskiego przez jedynych lekarzy będących na dyżurach w ww. oddziałach, świadczenia poza systemem świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych” – czytamy w odpowiedzi, jaką dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz otrzymał od Narodowego Funduszu Zdrowia.
Kontrola zakończyła się nałożeniem kary na szpital w wysokości ponad 134 tys. zł. Placówka może odwołać się od wyników kontroli. Ma na to 14 dni od otrzymania wystąpienia pokontrolnego.
Prezes, dyrektor Szpitala Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim Mariusz Trojanowski informował, że w placówce komisja wewnętrzna pod jego przewodnictwem prowadziła postępowanie wyjaśniające. W jego ramach potwierdziły się opisane przez media informacje. Taki zabieg rzeczywiście miał miejsce, odbył się z pominięciem obowiązujących procedur, a w szpitalu nie ma dokumentacji zabiegu, która jest wymagana przez przepisy prawa – powiedział Trojanowski.
W swoim oświadczeniu senator Lenz i jego żona podkreślili, że artykuł WP “uderzył nie w polityka, ale w rodzinę i dobro oraz poczucie bezpieczeństwa ich małoletniego syna”. Mówili o fali hejtu i agresji. Senator Lenz wskazał, że w jego ocenie WP dopuściła się trzech kłamstw. Pierwszym nazwał doniesienia o tym, jakoby małoletnie dziecko zostało przyjęte bez kolejki. Wskazał, że w momencie przyjechania jego oraz syna do tej placówki żaden pacjent nie oczekiwał w kolejce na zabieg czy leczenie.
Opracowanie:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Pozytywnie
Neutralnie
Negatywnie
Lubię to!
Super
Ekscytujący
Ciekawy
Smieszny
Smutny
Wściekły
Przerażony
Szokujący
Wzruszający
Rozczarowany
Zaskoczony
Prawda
Manipulacja
Fake news
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS