A A+ A++

Los Angeles Clippers zapewne nie spodziewali się, że stracą Montrezla Harrella na rzecz rywala zza miedzy. Musieli więc załatać dziurę i przekonali do siebie Serge’a Ibakę. To konkretne wzmocnienie, bowiem Ibaka jest w najlepszym momencie swojej kariery. 

Toronto Raptors chcieli zatrzymać go w rotacji, ale liczyli się z tym, że któraś z ekip czołówki zaproponuje mu kontrakt, na który mogą nie mieć żadnej odpowiedzi. Serge Ibaka pożegnał się z zespołem, z którym zdobył mistrzostwo NBA i przenosi się do Los Angeles Clippers, którzy w sezonie 2020/21 chcą za wszelką cenę zmazać plamę z poprzednich rozgrywek. 

Ibaka z nowym zespołem podpisał 2-letni kontrakt za 19 milionów dolarów, co oznacza, że Clippers wykorzystali cały wyjątek mid-level, by zmieścić kontrakt Ibaki w swoim salary-cap. Zawodnik dołączy do Paula George’a i Kawhiego Leonarda, którzy nadal wierzą, że mogą wspólnie odnieść sukces. Teraz zyskali wsparcie doświadczonego podkoszowego, który wie czego wymaga walka o mistrzostwo. 

W 55 meczach poprzedniego sezonu Ibaka notował na swoje konto średnio 15,4 punktu, 8,2 zbiórki trafiając 51,2 FG% oraz 38,5 3PT%. Po usługi zawodnika zgłaszali się także Los Angeles Lakers, ale gdy podpisali Montrezla Harrella, stało się jasne, że dla Ibaki już miejsca nie znajdą. W kuluarach słychać także informacje, że LAC spróbują dokooptować do składu Marca Gasola. 

Follow @mkajzerek
Follow @PROBASKET

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWidawa. Informacja Gminnego Zagładu Usług Komunalnych
Następny artykułSerge Ibaka koszykarzem Los Angeles Clippers. Zarobi 19 mln dolarów