A A+ A++

Budowa Nautic Park powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. Obiekt będzie gotowy w IV kwartale 2021 roku.

Autor: Housemarket.pl 08 listopada 2021 08:59

  • Siedmiokondygnacyjny budynek zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2021 roku.
  • Apartamentowiec oferuje 68 lokali o zróżnicowanym metrażu.

W Nautic Park powierzchnie wahają się od 45 do 83 mkw. Apartamenty usytuowane na parterze posiadają prywatne ogródki (do 72 mkw.), a te położone na wyższych kondygnacjach balkony i tarasy (do 28 mkw.) z przepięknym widokiem na morze. Całość dopełni strefa relaksu (sauna fińska oraz łaźnia parowa), strefa fitness, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe. Wszystko to przeznaczone jest wyłącznie dla mieszkańców Nautic Park.

Inwestorem jest spółka Proxin Darłowo. Generalnym wykonawcą wnętrz Trescon – firma specjalizująca się w aranżacji przestrzeni w modelu design & build. Jak podkreśla Marcin Kwasiborski Business Development Manager Trescon – Jesteśmy dumni z naszej realizacji. Dzięki współpracy
i zaangażowaniu całego zespołu, w tym architektów, inżynierów i kierowników projektów powstały wyjątkowe przestrzenie wykończone w najwyższym standardzie. To co jest siłą naszej firmy, to niewątpliwie współpraca ekipy projektantów z działem realizacji na każdym etapie projektu. Skraca to znacznie czas wykonania danej inwestycji, jak również daje pewność dopracowania każdego detalu. Zakres naszych prac obejmował wykończenie wnętrz 65 apartamentów, włącznie z korytarzami, a także wyposażenie w meble zabudowane. Z kolei, 3 apartamenty zostały pozostawione, ze względu na indywidualne upodobania klientów i będą wykończone w kolejnym etapie prac. Nadmorski projekt jest również potwierdzeniem, że obiekty, których jesteśmy wykonawcą nie mają dla nas ograniczeń związanych z wymagającą lokalizacją.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pracę nad projektem architektonicznym wyłącznie wnętrz w Nautic Park, została zaangażowana pracownia More Design & Architecture, która specjalizuje się również w realizacjach projektów komercyjnych.

Jak podkreśla Paulina Godzińska Partner, Architekt MRDA „W projekt zaangażowany był zespół biegły w modelowaniu informacji o budynku. Pracowaliśmy w koncepcji BIM’u, czyli staraliśmy się stworzyć wierny model wnętrz przyszłej inwestycji wzbogacony o informacje o danych elementach. W czasie rzeczywistym mieliśmy podgląd na zestawienia ilościowe, które były wkładem do kosztorysu sporządzonego przez firmę wykonawczą Trescon. Największym wyzwaniem było utrzymanie rygoru pracy w konwencji BIM’owskiej przy jednoczesnym utrzymaniu warstwy wizualnej wnętrz. Wymaga to już od momentu koncepcji, ograniczenia niedomówień i ogólników typu „według nadzoru autorskiego”. Dodatkowo, tworzenie szablonu przedmiaru o strukturze kilku tysięcy rzędów nie było łatwe. Nie można też zapomnieć o całej warstwie estetycznej i tworzeniu koncepcji wykończenia wnętrz w dwóch stylach w wysokim standardzie, jak również wyborze materiałów, tworzeniu moodboardów itp. – czynności, które zawsze są wyzwaniem przy projektowaniu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza plenum KC w Pekinie, ma wzmocnić pozycję Xi
Następny artykułKosmos. 10 rzeczy, które należy o nim wiedzieć – recenzja książki